Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2012-01-27 | Geodezja, Mapy, Edukacja

Adepci geodezji zadowoleni ze studiów

Portal Ilezadyplom.info zapytał kilkanaście tysięcy absolwentów, czy są zadowoleni ze swoich studiów. Geodezja i kartografia wypadła w tym rankingu wysoko.


Ilustracja: Adepci geodezji zadowoleni ze studiów <br />
fot. JK
fot. JK

Na 62 kierunki ujęte w zestawieniu geodezja i kartografia uplasowała się na 7. miejscu. Ze studiów tych zadowolonych było 82% absolwentów. Najlepiej wypadła inżynieria materiałowa (92% zadowolonych). Średnie zadowolenie na wszystkich badanych kierunkach wyniosło 67%, przy czym większość najbardziej satysfakcjonujących studiów to kierunki inżynierskie.

Badanie przeprowadzono pomiędzy czerwcem 2011 r. i styczniem 2012 r. metodą CAWI (ankieta internetowa) na próbie 13 200 osób.

Źródło: Ilezadyplom.info, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ZAPYTANIE W roboczej bazie danych ujawnia się pole powierzchni działki ewidencyjnej obliczone na podstawie pomiaru, jeżeli różnica między polem powierzchni obliczonym a polem powierzchni działki ewidencyjnej ujawnionym w ewidencji gruntów i budynków przekracza wartość obliczoną według wzoru z
  
PROSBA o wyjasnienie W nowym rozporządzeniu z 9 listopada 2011 MSWIA w
  
@piter Przepraszam poprzednia odpowiedz do PItera a nie Kozaka!
  
@kozak Kolego !! § 14. Do obliczenia wartości błędu średniego położenia punktu, wyznaczonego na podstawie danych obserwacyjnych, wykorzystuje się matematyczne prawo Gaussa przenoszenia się błędów o rozporządzenie z 2011 r .ZApewniam Cie ze twoja odpowiedz uznana byłaby przez komisje jako błędna
  
... rzeczywiście to ON
  
I po co Połowa bądzie pracować u tatusia w firmie ,a reszta wogóle.
  
@arek
  
@arek
  
@arek Geodezyjny pomiar sytuacyjny wykonuje się w sposób zapewniający określenie położenia punktu sytuacyjnego względem najbliżej położonych punktów poziomej osnowy geodezyjnej oraz osnowy pomiarowej z dokładnością nie mniejszą niż: 1) 0,10 m ? w przypadku szczegółów terenowych I grupy; czyli przepis nie uwzględnia błędów przenoszonych się przy zagęszczaniu osnowy. Bez względu z jakiej osnowy korzystamy błąd położenia szczegółu I grupy ma być
  
Fotka To chyba ta grupa 82%zadowolonych.
  
ON! Toć to sam ON na pierwszym planie!
  
Taaaa Zadowolonych 82%, a pozostałe 18% znalazło pracę w zawodzie.
  
arku wporzadku, nie mowie ze cos zle zrobiles, rozumiem. Trzymaj sie ;) widac ze masz leb na karku
  
@kozak No może i tak . Ja tylko dokonałem analizy na potrzeby pytania ,,prosba'' według obowiazujacych przepisów prawa.
  
arku jesli tak to przeanalizowales sprytnie to przypominam ze te dokladnosci byly ustanowione na sprzet z tej epoki kiedy wytyczne i insstrukcje byly ustanawiane. rozporzedzenie tez obowiazuje wporzadku. ale idac w mysl zasady - osnowa III klasy - dokl. 0,10 m - szczegol I grupy dokl 0,10m (czasy dalmierzy BRT). dalmierz BRTJa "obchodze" ODGiK w takich przypadkach stosujac metody "klasyczne". Nie gps rtk wymaga to troche wiedzy i czasu ale sie oplaca bo nie trzeba poprawiac operatow.
  
@analizy To jest tylko moja interpretacji na to pytanie (względem punktu wyższej klasy niz III)! Odpowiadając koledze na pytanie uważam ze m2=0,1 m poniewaz tak mowi rozporzadzenie z 2011 r i tak jest napisane w O1/02 z 2001 r.A dlaczego Panowie z komisji przyjmowali m2-0,2m jak to pisze w G4 to nie wiem ! Moze było tak,że srednia wieku komisji była 70 lat no i nie doczytali o1/02 a moze brali pod uwage najgorszy wariant !!
  
@kozak No i co z tego ze klasy osnowy istnieją ! Przeciez nigdzie nie jest napisane ze 0,1 m wzgledem II klasy a 0,2 m wzgledem 3 klasy ! ODGik odrzuca operaty pomiaru szczegółów 1 klasy technologia GPS z błedem pomiaru 0,2 m .Tłumaczac sie tym ze 1 grupa powinna byc mierzona z dokladnosci 0,1m .Stosujac prawo przenoszenia sie błedów dokonujemy analizy : m1 - 0,1 m dla I grupy m2 = 0,1m (lub 0,2m)dla osnowy pomiarowej wzgledem szczegołowej i m3=0,1m osnowy szczegołowej III klasy wzgledem osnowy wyzszej . wobec tego m0=m1^2 m2^2 m3^2 i jesli : 1. m2= 0,1m to m0= 0,17m slusznie odrzucil 2. m2 = 0,2 to m0= 0,25 nie slusznie odrzucil
  
geo absolwent to ten ktory ukonczyl, ale czy pracuje ? nie wiadomo szczerze to nie znam nikogog kto pracuje w geodezji zeby zarabial tyle ile by chcial. apetyt rosnie w miare jedzenia. taka prawda. a panom GEODETOM przypominam ze osonowa to nie tylko grupy ale tez klasy..
  
GEO "Ze studiów tych zadowolonych było 82% absolwentów" Ja to rozumiem tak, że absolwenci zadowoleni są z samych studiów, a płace i ewentualna praca to co innego. Obecnie jestem studentem Geodezji i pracuje dorywczo w biurze geodezyjnym. Kierunek uważam za bardzo interesujący, wiele ciekawych przedmiotów (zdarzają się także tzw. ochamiacze, ale to wszędzie tak jest), pracę też uważam za bardzo ciekawą, a z płacą to już chyba każdy wie, że kolorowo nie jest. Mimo iż geodezja to ciekawa nauka to nie zdecydowałbym się ponownie iść na studia na taki kierunek. PS Pan M nie jest taki zły jak go malują :D
  
Nie dziwię się wam komentatorzy. Wszyscy piszecie jakie to złe pensje, że dopóki nie dostaną pierwszej pensji itd. W ogóle się nie dziwię, że jesteście rozgoryczeni swoimi zarobkami skoro nie potraficie nawet artykułu przeczytać ze zrozumieniem - badanie przeprowadzono wśród absolwentów a nie studentów czyli oni już pracują, są zadowoleni tak samo jak ja, ale na studiach ciężko pracowałem a nie "studiowałem" i nie byłem grupowym "pasożytem". Kto solidnie przepracował czas studiów, zna swoją wartość to nie będzie narzekał na geodezję i zarobki. Tacy to z was inżynierowie.
  
@geodeta Widzisz według O1/02 - Pozioma osnowa pomiarowa jest zbiorem punktów, których błąd poło?enia względem osnów wy?szych klas po wyrównaniu nie powinien przekraczać 0,10 m a według G-4 wynosi 0,20m a według rozporządzenia z 2011 - 0,1 m. A przypominam ze nadal obowiązują wszystkie przepisy !
  
błąd położenia Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0,10 m - obowiązuje nowe rozporządzenie dla obecnie wykonywanych pomiarów- i tyle w temacie.
  
:) bo najlepsze zycie jest w niewiedzy:)
  
wszyscy chcą być geodetami Prosze państwa na zdjęciu przedstawiamy kolejnych przyszłych bezrobotnych... ew. "prostytutki" branżowe.... Nie wiedzą co czynią.... Bieda i samodestrukcja w geodezji!!!!
  
kluczowe pytanie Czy zadano studentom pytanie: czy wiesz jaką wysokość będzie miała Twoja pierwsza wypłaty w pracy?
  
Prośba Wyjasnienie ! Proszę o wyjasnienie problemu : Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0,10 m względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjnej według nowego rozporządzenia z 2011 r ! Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0,20 m względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjnej według G-4 ! NA egzaminach sa pytania o analizę matematyczną w wykorzystaniem tego błędu i nie wiem który w końcu faktycznie przyjąć - na kursie przyjmują ten z G4 ! WHy?
  
FOTKA Z zdjęcia wynika że są to ćwiczenia z geodezji wyższej z Panem M ? Sam przeszedłem te ćwiczenia i powiem jedno .....POWODZENIA !!! Swoją drogą - zadowolenie adeptów się skończy jak dostaną I wypłatę !
  



zobacz też:

Geodezja i kartografia w pierwszej piątce

Jak wynika z podsumowania ubiegłorocznej rekrutacji na studia opublikowanego właśnie przez resort nauki i...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w okresie 1919-37 w wyniku parcelacji gruntów utworzono ponad 696 tys. działek?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Walter Bauersfeld (1879-1959)

Walter  Bauersfeld  (1879-1959)
Niemiecki fizyk, konstruktor i mechanik. Urodził się w Berlinie 23 stycznia 1879 roku. Studia mechaniczne odbył na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie-Charlottenburgu. Do 1905 roku był asystentem w Katedrze Mechaniki. W latach 1905-07 był...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1952
31 grudnia powołano do życia Państwowe Przedsiębiorstwo Geologiczno-Fizjograficzne i Geodezyjne "Geoprojekt" w Warszawie, zajmujące się obsługą prac geologiczno-inżynierskich, fizjograficznych i geodezyjnych. Następnie utworzono jego oddziały w...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama