wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-19| Geodezja, Edukacja

Geodezja i kartografia w pierwszej piątce

Jak wynika z podsumowania ubiegłorocznej rekrutacji na studia opublikowanego właśnie przez resort nauki i szkolnictwa wyższego, geodezja i kartografia była jednym z kierunków studiów, na które dostać się było najtrudniej.


Geodezja i kartografia w pierwszej piątce

Według danych MNiSW geodezja i kartografia zamyka pierwszą piątkę kierunków, na które było najwięcej kandydatów na miejsce. Starający się o indeks musiał pokonać ponad 8 konkurentów. Silniejsza rywalizacja była tylko na: Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim (15,7), Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Matematyczne na tej samem uczelni (14,6), kierunku lekarskim na UWM (11,4), makrokierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna (11,1).

W tym roku akademickim rozpocząć studia na geodezji i kartografii chciało aż 13 527 osób. Pod względem popularności kierunek ten znalazł się na 16. miejscu. Tę listę otwierają: budownictwo, zarządzanie, informatyka, pedagogika i prawo.

Wszystkie powyższe dane dotyczą studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na uczelniach publicznych.

Z danych ogólnych wynika, że jeśli chodzi o uczelnie, w roku akademickim 2011/2012 najczęściej wybieranymi przez kandydatów były trzy politechniki: Warszawska, Gdańska i Poznańska, a wśród typów szkół wyższych na 1. miejscu były uczelnie techniczne. Łącznie na studia przyjęto ponad 555 tys. studentów, w tym ponad 403 tys. na uczelnie publiczne, a ponad 151 tys. na niepubliczne.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS