Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-01-19| GIS, Software

275 formatów w FME 2012

Kanadyjska firma Safe Software zaprezentowała FME Desktop oraz FME Server 2012 – nowe wydania aplikacji do eksportu i importu danych przestrzennych w różnych formatach.


275 formatów w FME 2012
Wersja 2012 obsługuje już 275 typów plików, z czego nowe to m.in.: LAZ, Oracle Spatial Point Cloud, AIXM 5.1, CityGML 1.1, Top50NL XML, OpenFlight 3D czy tabele Google Fusion. W nowym wydaniu usprawniono także obsługę dużych chmur punktów ze skanowania laserowego. Jak zapewnia producent, FME może jednorazowo przetworzyć nawet do kilku miliardów punktów, jak również wyodrębnić z chmury tylko jej wybrany fragment.

Istotną nowością są rozbudowane narzędzia do transformacji danych w języku XML, które ułatwiają ich odczyt, zapisywanie oraz przygotowywanie bez konieczności biegłej znajomości skryptów. Aplikacje FME lepiej obsługują również dane trójwymiarowe. Usprawniono w nich bowiem np. przycinanie obiektów czy modelowanie w 3D.

W nowym wydaniu aplikacji serwerowej szczególny nacisk położono na dostarczanie danych przestrzennych w czasie rzeczywistym. Program umożliwia bowiem przetwarzanie informacji z sensorów i dostarczanie ich w czasie rzeczywistym do odbiorców końcowych, także poprzez e-mail, SMS-y, Twittera czy aplikacje sieciowe.


Źródło: Safe Software, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama