Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-17| Geodezja, Sprzęt

Sokkia prezentuje bezpieczny tachimetr

Oferta sprzetu pomiarowego marki Sokkia wzbogaciła się o serię tachimetrów CX, którą wyróżnia innowacyjna technologia utrudniająca kradzież instrumentu.


Sokkia prezentuje bezpieczny tachimetr
Jeśli tachimetr padnie ofiarą złodzieja, moduł komunikacyjny TSshield umożliwi wysłanie z praktycznie dowolnego komputera na Ziemi zakodowanej wiadomości blokującej tachimetr. Technologia ta przyda się jednak również w codziennej pracy geodety – powiadamia bowiem o dostępności nowej wersji firmware’u. Jak w komunikacie prasowym chwalą się amerykańscy dystrybutorzy sprzętu marki Sokkia, TSshield jest pierwszą tego typu technologią zastosowaną w instrumentach geodezyjnych.

Seria CX dostępna jest w 5 wersjach dokładnościowych – 1, 2, 3, 5 i 7-sekundowej. Dzięki zastosowaniu tzw. systemu niezależnej kalibracji kątowej (IACS) dwa pierwsze modele są jednymi z mniejszych tachimetrów na świecie, które oferują tak dobre parametry. Poza tym każdy tachimetr z tej serii wyposażono w silny dalmierz w technologii RED-tech, który umożliwia pomiary na odległość do 0,5 km bez lustra i 4 km z lustrem.

Urządzenia te wyposażono ponadto w moduł Bluetooth I klasy, pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na dystansie do 300 metrów oraz sterowanie urządzeniem za pomocą zewnętrznego rejestratora. Zaletą takiego rozwiązania jest m.in. możliwość wykorzystania oprogramowania Topcon Magnet oferującego zapisywanie oraz pobieranie danych „z chmury”.

Wszystkie modele z serii CX spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP66. Na jednym zestawie baterii mogą pracować nawet 36 godzin.

Pozostałe istotne cechy tachimetrów Sokkia CX to:
• port USB do wymiany danych,
• duży wyświetlacz LCD,
• łatwe wyzwalanie pomiaru bez konieczności odrywania wzroku od obiektywu,
• pionownik laserowy.

Źródło: Sokkia, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS