Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-16| Geodezja, Edukacja

Naukowo o geodezji

Ukazał się najnowszy numer kwartalnika geodezyjnego wydawanego przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.


Naukowo o geodezji

Czasopismo naukowe o łacińskim tytule „Geodesia et descriptio terrarum”, czyli „Geodezja kartografia” zawiera wyniki badań przedstawicieli różnych polskich uczelni. W wydaniu 10 (4) 2011 dr Karol Dawidowicz z UWM w Olsztynie opisuje wykorzystanie wirtualnych stacji systemu ASG-EUPOS do wyznaczania wysokości w statycznych pomiarach GPS. Można również w nim przeczytać artykuł naukowców z Politechniki Warszawskiej (oraz pracownika firmy geodezyjnej) o badaniach ruchów pionowych obszarów Warszawy i okolic, a także opracowanie przedstawicieli UP we Wrocławiu o zastosowaniu kamery CCD do pomiaru prowadnic maszyn na przykładzie tokarki.
W roku 2011 ukazały się także trzy inne numery tego kwartalnika. Tytuły artykułów i streszczenia można znaleźć na stronie internetowej.

Przewodniczącym Rady Naukowej pisma jest dr hab. Andrzej Borkowski. „Geodesia et descriptio terrarum” ukazuje się w ramach serii wydawniczej polskich uczelni rolniczych „Acta Scientiarum Polonorum”.

BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS