Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-12| GNSS, Sprzęt

Sony z GLONASS-em

Na trwających w Las Vegas targach CES (10-13 stycznia) firma Sony zaprezentowała smartfon śledzący satelity rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej.


Sony z GLONASS-em

Wcześniej na obsługę GLONASS-a w swoich komórkach zdecydowały się m.in. Apple oraz Nokia. Dzięki temu ich import do Rosji będzie obłożony mniejszym cłem.

Urządzenie Sony Xperia S wyposażone jest w system Android, 4,3-calowy ekran HD o rozdzielczości 1280 x 720 px oraz kamerę z matrycą 12 MPx. Telefon posiada również procesor 1,5 GHz z podwójnym rdzeniem oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Ciekawostkami w urządzeniu są ponadto SmartWatch (czyli zegarek, który dzięki łączności bezprzewodowej pełni rolę dodatkowego wyświetlacza dla Xperii) oraz SmartTags (zawieszki, które po zbliżeniu przestawiają smartfon w określony tryb, np. nawigacji samochodowej).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS