Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-10| GNSS, Mapy, Firma

Ominiesz wątpliwe dzielnice z Bing Maps

Microsoft opatentował nowy algorytm wyznaczania trasy przejazdu, który pomoże np. ominąć niebezpieczne dzielnice.


Ominiesz wątpliwe dzielnice z Bing Maps <br />
fot. HawaiianMama/Wikipedia
fot. HawaiianMama/Wikipedia

Głównym zamierzeniem nowego algorytmu ma być lepsze nawigowanie pieszych. Większość mediów skupiło się jednak na tym, że pomoże on unikać miejsc o wątpliwej reputacji – wszystko dzięki temu, że opatentowany mechanizm będzie korzystać z danych o lokalizacji popełnionych przestępstw. Inną ciekawostką będzie możliwość unikania miejsc o niekorzystnych warunkach pogodowych.

W obu przypadkach nie podano jednak, na podstawie jakich kryteriów miejsca te będą wyznaczane. Nie wiadomo również, kiedy algorytm będzie udostępniony użytkownikom.

Źródło: CNet, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS