Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-04| Teledetekcja

StreetSide rusza za Odrą

W ramach usługi StreetSide Microsoft udostępnił zdjęcia panoramiczne ulic wybranych niemieckich miast.


StreetSide rusza za Odrą

W serwisie można przeglądać m.in. obrazy Berlina, Monachium, Frankfurtu nad Menem i Augsburga. Ich zbieranie rozpoczęto w maju 2011 roku. Od sierpnia do września właściciele lub lokatorzy mieszkań i domów mieli możliwość złożenia wniosku, by ich nieruchomość nie była fotografowana.

Jeszcze w tym roku w StreetSide znajdą się zdjęcia niemieckich ulic o długości 150 tys. km – przede wszystkim dla 50 miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

StreetSide jest odpowiedzią Microsoftu na serwis Google StreetView. Od swojego konkurenta różni się przede wszystkim tym, że dla niektórych miejsc panoramy są łączone w zdjęcie jednej strony ulicy, które można płynnie przeglądać, a nie przeskakiwać między kolejnymi obrazami. Na razie dla Niemiec opcja ta nie jest jednak dostępna.

Źródło: ZDNet, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS