Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-13| Geodezja, Ludzie

Geodeta nadal wojewodą wielkopolskim

Decyzją premiera Donalda Tuska wojewodą wielkopolskim pozostanie geodeta uprawniony Piotr Florek, który sprawuje tę funkcję od 2007 roku.


Geodeta nadal wojewodą wielkopolskim <br />
fot. PO Konin
fot. PO Konin
Piotr Florek (ur. w 1954 r.) jest liderem Platformy Obywatelskiej w Koninie, członkiem Rady Krajowej PO. Wcześniej, w latach 1997-2001, należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie i radnym tego miasta.

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem geodezji i budownictwa, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (kierunek: geodezja i kartografia, specjalność: geodezja inżynieryjno-gospodarcza) i Politechniki Poznańskiej (kierunek: budownictwo, specjalność: technologia i organizacja budownictwa). Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania.

Jest geodetą uprawnionym, rzeczoznawcą majątkowym oraz pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Poznaniu (1985-90). W latach 1990-98 był współwłaścicielem Przedsiębiorstwa Geodezyjnego Geomap s.c. W latach 1999-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Geomap Sp. z o.o., zajmującej się działalnością w zakresie kompleksowej obsługi przygotowania inwestycji, usług geodezyjnych, budownictwa, a także obrotu i wyceny nieruchomości. W latach 1998-2002 był radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Stanowisko wojewody wielkopolskiego piastuje od 2007 roku. Jest żonaty, ma dwie córki.

Jednym z nowych wojewodów został Jerzy Miller – dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji (zgodnie z Prawem geodezyjnym i kartograficznym odpowiedzialny za geodezję). Został on ponownie mianowany wojewodą małopolskim.

AW, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS