Plan składający się z 50 arkuszy o rozmiarach około 64 × 85 cm wydawany był przez Biuro Pomiarów Działu Regulacji i Pomiarów Zarządu Miejskiego w m.st. Warszawie. Jest on unacześnieniem planu opracowanego w tej samej skali i w tym samym podziale arkuszowym pod kierunkiem Williama Heerleina Lindleya, który z kolei powstał na przełomie XIX i XX wieku w związku z budową warszawskich wodociągów i kanalizacji.
Wydany w technice litograficznej plan zawiera dwie warstwy informacyjne. W podkładzie odnajdziemy: • opisaną sieć ulic, • rzuty zabudowy z graficznym rozróżnieniem obiektów murowanych i drewnianych oraz wyróżnieniem ważniejszych budynków, • podział na nieruchomości z podaniem numerów policyjnych, hipotecznych oraz powierzchni działek (dane te nie są odniesione do wszystkich przedstawionych nieruchomości), • nazwy lub funkcje wybranych ważniejszych obiektów, • tereny zielone, • obiekty hydrograficzne. Z kolei w warstwie tematycznej oznaczone zostały „informacje hipoteczne”, odrębnym kolorem (zależnie od arkusza niebieskim lub granatowym) przedstawiono granice nieruchomości, nazwy i numery hipoteczne oraz wielkości działek. W sytuacji, gdy dane te zawarte były w warstwie podkładowej (np. nie uległy zmianie od okresu lindleyowskiego), z reguły nie dublowano ich w warstwie tematycznej. Plan, obok sytuacji istniejącej, zawiera również naniesione na niektórych obszarach linie regulacyjne przedstawiające projektowane układy przestrzenne. Natomiast pominięto na nim przedstawienie rzeźby terenu.
Aby obejrzeć plan, wystarczy wejść do warszawskiego geoportalu i w okienku „Dostępne serwisy” kliknąć w zakładkę serwis mapowy Warszawa Historyczna. Natomiast z oryginałami arkuszy planu można zapoznać się w Pracowni Naukowej Archiwum Państwowego m.st. Warszawy. Są one przechowywane w zespole 1004/IV Kolekcja I map i planów Warszawy pod sygnaturą K I 124.