Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-08| Teledetekcja, Instytucje, Imprezy

Podsumują skanowanie drawieńskich lasów

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie 13 grudnia odbędzie się seminarium podsumowujące wykonanie lotniczego skaningu laserowego dla Nadleśnictwa Drawno.


Podsumują skanowanie drawieńskich lasów <br />
fot. Cilp.lasy.gov.pl
fot. Cilp.lasy.gov.pl

Skaning umożliwił opracowanie trójwymiarowego modelu lasów o wysokiej rozdzielczości (4-16 punktów/m kw.) dla obszaru całego nadleśnictwa. Dodatkowo wykonano zobrazowania satelitarne, zdjęcia lotnicze, obrazy z kamery termalnej oraz dla niektórych dróg leśnych skaning laserowy z poziomu samochodu (MMS). Jest to najbardziej nowoczesny tego typu system w polskich lasach. Posłuży on przede wszystkim do szacowania biomasy w lasach.

Wykonawcą była firma Gispro ze Szczecina. Dofinansowanie pochodziło z funduszów UE w ramach międzynarodowego polsko-niemieckiego projektu. Współpraca Lasów Państwowych z jednostkami naukowymi zaowocowała innowacyjnymi rozwiązaniami. Wykonane opracowanie jest pierwszym etapem w budowaniu systemu „Biomasa” dla Euroregionu Pomerania (województwo zachodniopomorskie, Brandenburgia i Maklemburgia-Pomorze Przednie).

Organizatorami spotkania są Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz RDLP w Szczecinie.

Źródło: Drewno.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS