wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-27| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Gispro zeskanuje drawieńskie lasy

W przetargu na lotniczy i mobilny skaning oraz dostarczenie ortofotomapy drawskich lasów najkorzystniejszą ofertę złożyła szczecińska firma Gispro.


Gispro zeskanuje drawieńskie lasy <br />
fot. Gispro
fot. Gispro

Zamawiający, czyli Nadleśnictwo Drawno, gotowy był wydać na te dane 400 tys. zł brutto. Umowa podpisana z Gispro opiewa natomiast na 266 tys. zł. Z ofertą o wartości 387 tys. zł do przetargu stanęła także tarnowska firma MGGP Aero.

Zamówienie obejmuje:
• wykonanie lotniczego skaningu laserowego wraz z jednoczesną rejestracją zdjęć RGB i termalnych obszaru znajdującego się w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Drawno i sporządzenie na jego podstawie numerycznego modelu pokrycia terenu i numerycznego modelu terenu (rozdzielczość 16 pkt/m kw. dla pięciu obszarów o powierzchni 10 ha każdy oraz 4 pkt/m kw. dla reszty, pokrycie poprzeczne 60%, format danych LAS oraz GRID w rozdzielczości 5 m),
• wykonanie ortofotomapy na podstawie cyfrowych zdjęć lotniczych RGB i CIR w rozdzielczości 10 i 50 cm,
• wykonanie zdjęć termalnych w rozdzielczości 70 cm i z dokładnością nie gorszą niż 1°C,
• dostarczenie zortorektyfikowanych obrazów satelitarnych w rozdzielczości 5 m w kanałach RGB, Red Edge, NIR (rok wykonania 2010 lub 2011),
• wykonanie skaningu laserowego otoczenia dróg o łącznej długości 30 km z równoczesną rejestracją zdjęć cyfrowych w systemie MMS (wymagania: rejestracja minimum trzema skanerami laserowymi o zasięgu 100 m, minimalna rozdzielczość kamer: 3 Mpx zintegrowane z systemem GPS i inercyjnym IMU),
• skatalogowanie, opisanie i dostarczenie materiałów teledetekcyjnych na zabezpieczonych nośnikach magnetycznych.

Przetarg realizowany jest w ramach projektu „Opracowanie transgranicznego systemu wspomagania procesów decyzyjnych dla zdalnej i modelowej oceny biomasy drzewnej w lasach obszaru wsparcia POMERANIA (ForseenPOMERANIA)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 Europejska Współpraca Terytorialna – Współpraca Transgraniczna krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia i RP (woj. zachodniopomorskie) 2007-2013 INTERREG IVA.

Źródło: ND, BZP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
nobady perfekt ;-) AS - nie ufaj mediom; GRID ma być 0,5 m i 5 m; tk - początkowo miało być nawet więcej niż 16 pkt/m2 ale ...
odpowiedz zgłoś
To proste To proste. Gdyby MGGP wygralo, podzleciloby wykonanie firmie Gispro
odpowiedz zgłoś
do AS Czeski błąd..pewnie miało byc 6pkt/m2. Zastanawiające jest skad niby MGGP miałoby miec MMS z 3(słownie: trzema) skanerami...ach te przetargi:)
odpowiedz zgłoś
Gratulacje. ale czemu zamawiajacy pragnie chmury 16 i 4 pkt/m2 a NMT w postaci GRID tylko 5m, gdzie sens i logika?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS