Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-07| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Edukacja, Kataster

Mamy 240 ekspertów od INSPIRE

Wczoraj (6 grudnia), dokładnie rok od zajęć inauguracyjnych, zakończył się ostatni etap szkolenia eksperckiego odbywającego się w ramach projektu „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE …” realizowanego w przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Mamy 240 ekspertów od INSPIRE <br />
fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

W cyklu 6 sesji oprócz przedstawicieli służby geodezyjnej i kartograficznej wzięli udział pracownicy jednostek administracji publicznej odpowiedzialni za sprawy ochrony środowiska, planowania przestrzennego oraz zarządzania kryzysowego. W trakcie spotkań uczestnicy szkolenia zapoznali się między innymi z dyrektywą INSPIRE oraz aktami wprowadzającymi infrastrukturę informacji przestrzennej w Polsce, zagadnieniami związanymi z analizą danych przestrzennych i ich harmonizacją, modelowaniem informacji geograficznej, metadanymi, standardami i usługami danych przestrzennych oraz problematyką monitoringu i sprawozdawczości. Znaczną część zajęć stanowiły warsztaty, podczas których zaprezentowano oprogramowanie służące do analizy i przetwarzania danych przestrzennych.

fot. GUGiKCelem szkolenia eksperckiego było przygotowanie grupy 240 ekspertów, którzy dzięki nabytej wiedzy wesprą proces wdrażania dyrektywy INSPIRE. Ich zadaniem będzie między innymi udzielanie konsultacji w macierzystych instytucjach, promowanie działań związanych z budową i wdrażaniem infrastruktury informacji przestrzennej.

Oprócz tego w ramach projektu realizowane są jeszcze szkolenia podstawowe, w których uczestniczy około 4 tys. osób. Mają się one zakończyć jeszcze w tym roku.

Organizatorem szkoleń jest konsorcjum w składzie: OPEGIEKA Elbląg, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Instytut Geodezji i Kartografii z Warszawy. Ich koszt wynosi blisko 7,5 mln zł. Większość z tej kwoty dołożyła Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS