wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-12-02| Mapy, Imprezy

Zabytkowe mapy na aukcji

W Muzeum Miejskim we Wrocławiu (Arsenał) będzie można zalicytować m.in. XVII-wieczną Mapę Polski i Śląska autorstwa Johna Speeda.


Zabytkowe mapy na aukcji

Jest ona jednym z najdrożej wycenionych (cena wywoławcza 9 tys. zł) eksponatów wystawionych na aukcję pod hasłem „Śląsk w ikonografii, kartografii i medalierstwie” przygotowaną przez Wojciecha Lizaka i jego antykwariat Wu-eL ze Szczecina. Inne rzadkie eksponaty to m.in.: wielkoformatowa, rękopiśmienna, topograficzna mapa Śląska, anonim z 1752 r. (9,9 tys. zł) czy mapa opracowana przez wiedeńskiego miedziorytnika i wydawcę J.J. Lidla, oparta na mapach księstw śląskich, opracowanych przez J.W. Wielanda i M. Schubarta (Wiedeń 1745 r.); przedstawia obraz Śląska po zakończeniu II wojny śląskiej toczącej się między Austrią a Prusami w latach 1744-45 (7,9 tys. zł). W sumie do sprzedaży przeznaczonych jest 819 eksponatów. Samych planów i widoków Wrocławia jest ponad 60.

Licytacja odbędzie się w Arsenale Miejskim (ul. Cieszyńskiego 9) w sobotę 3 grudnia, start o godz. 11:30 (wystawione przedmioty będzie można oglądać od godz. 9:00).

Katalog aukcji

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS