wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-11-15| GIS, Imprezy

Europejski Dzień GIS w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu jest w tym roku organizatorem Europejskiego Dnia Systemów Informacji Geograficznej (16 listopada).


Europejski Dzień GIS w Bytomiu

Podczas sesji plenarnej poruszone mają być następujące zagadnienia:
• udział regionalnych jednostek samorządowych w tworzeniu globalnej struktury danych przestrzennych;
• nowe inicjatywy oraz możliwości zastosowania technologii GIS-owych w świetle funkcjonowania ośrodków regionalnych;
• rola danych przestrzennych oraz geoprzetwarzanie jako podstawa dla stworzenia nowoczesnego systemu zarządzania bezpieczeństwem miasta;
• realizacja zapisów dyrektywy INSPIRE w państwach członkowskich;
• znaczenie integracji danych przestrzennych na poziomie miasta, regionu, państwa i Unii Europejskiej.

W programie przewidziano m.in.: wystąpienia przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Bytomiu, którzy omówią rozwiązania GIS funkcjonujące w mieście oraz prezentację Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego. Prof. Tadeusz Chrobak (AGH) wygłosi referat nt. jakości danych w cyfrowej generalizacji kartograficznej. Z kolei o GIS-ie w dydaktyce na kierunku gospodarka przestrzenna mówić będą reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W ramach imprez towarzyszących planowane są m.in.: wystawa dotyczącą systemów informacji geograficznej (m.in. modele 3D miast europejskich) oraz koncert akordeonisty Marcina Wyrostka.

Konferencja organizowana jest przy poparciu lub pod patronatem m.in. Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka, ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera, ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego, głównego geodety kraju Jolanty Orlińskiej, wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza. Patronem medialnym obchodów GIS Day 2011 jest redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Źródło: UM w Bytomiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS