wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-16| Geodezja, Prawo, Instytucje, Imprezy, Kataster

Seminarium szkoleniowe w Spale


„Modernizacja i aktualizacja ewidencji gruntów i budynków w świetle obowiązujących unormowań prawnych oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych to hasło seminarium szkoleniowego zorganizowanego w Spale (14-15 października) przez Główną Komisję ds. Szkolenia Ustawicznego oraz Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Warszawie. Wzbudziło ono spore zainteresowanie, gromadząc 110 uczestników z całej Polski, wśród których najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele administracji samorządowej, głównie urzędów miast i starostw powiatowych.

Witold Radzio z GUGiK przedstawił aktualne aspekty formalne obowiązujące w ewidencji gruntów i budynków przy jej modernizacji i aktualizacji. Podstawy teoretyczne i rozwiązania technologiczne współczesnej fotogrametrii cyfrowej były tematem wystąpienia wiceprezesa GUGiK dr. Ryszarda Preussa. Natomiast Stanisław Zaremba omówił zastosowanie tejże fotogrametrii w modernizacji i aktualizacji ewidencji gruntów i budynków, zwracając uwagę na błędy popełniane przez wykonawców w tym zakresie. Nacisk położył na to, jakie elementy z ortofoto powinny być uwzględnione w EGiB, a we wnioskach zawarł swoje przemyślenia na temat tego, co w ewidencji powinno zostać poprawione.
Spore zainteresowanie wzbudził referat Ireny Bąk z Ministerstwa Sprawiedliwości na temat budowy systemu elektronicznej księgi wieczystej i jego aktualnej oraz perspektywicznej roli w ZSIN. Ważne dla słuchaczy okazały się wyjaśnienia dotyczące zapisów w elektronicznych kw. Uczestnicy spotkania za bardzo ciekawy uznali również referat Jacka Kotuli nt. procedur wymiany danych ewidencyjnych w formacie SWDE przy wykorzystaniu mechanizmów różnicowych, ze szczególnym uwzględnieniem wymiany tych danych pomiędzy PODGiK-ami a podmiotami wykonującymi prace geodezyjne i kartograficzne. W sumie w ciągu 2 dni przedstawiono 8 referatów.

Ewa Sawicka, Zdj. Andrzej Oruba


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS