Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-31| GNSS, GIS, Mapy, Firma

20% grobów w sieci

Jak wynika z wyliczeń „Gazety Wyborczej”, w internecie można już znaleźć blisko 2 mln z ponad 10 mln grobów w kraju, z czego większość z nich naniesiono również na cyfrowe plany.


20% grobów w sieci <br />
fot. AW
fot. AW
Największą bazę zbudowała firma Artlook z Mikołowa (woj. śląskie). W jej wyszukiwarce Grobonet.com można znaleźć informacje o 1 037 024 osobach pochowanych w 90 miastach w całej Polsce. Jak już informowaliśmy, przed tygodniem system ten ruszył w Gdyni, udostępniając dane o 55 tys. kwater na trzech tamtejszych cmentarzach komunalnych.
Przedstawiciele firmy Artlook informują, że Grobonet odwiedza przeciętnie 170 tys. internautów miesięcznie, a w okolicach 1 listopada liczba ta wzrasta do 450 tys. (2-3% kliknięć pochodzi z zagranicy).

Co istotne, na inwentaryzację decydują się już nie tylko wielkie cmentarze komunale, ale i mniejsze parafialne – np. w Złotowie czy na Helu. Władze wielu nekropolii nie poprzestają zresztą na samej stronie internetowej. Coraz częściej decydują się bowiem na opracowanie aplikacji lokalizacyjnych dla telefonów komórkowych. Od ubiegłego tygodnia program taki dostępny jest już dla największej nekropolii w Polsce, czyli Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Ma go również parafia św. Barbary w Sosnowcu – by ją uruchomić, wystarczy telefonem zeskanować kod z mapy cmentarza ustawionej przy wejściu.
Na jeszcze innych nekropoliach można spotkać z kolei specjalne infokioski z dostępem do wyszukiwarek. Tak jest m.in. w Złotowie i Dzierżoniowie czy na niektórych warszawskich cmentarzach.

Źródło: ?Gazeta Wyborcza?, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS