wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-27| GIS, Instytucje

Informacja przestrzenna na forum ONZ

Wczoraj (26 październiku) w Seulu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu ds. Zarządzania Globalną Informacją Przestrzenną Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Informacja przestrzenna na forum ONZ

Spotkanie zgromadziło ekspertów z dziedziny geodezji, geografii, kartografii, teledetekcji, ochrony środowiska i innych powiązanych z geoinformacją, reprezentujących kraje członkowskie ONZ oraz przedstawiciele różnych organizacji międzynarodowych. Jednym z przedstawicieli Polski, delegowanym przez GUGiK, był prof. Jerzy Gaździcki.

Utworzony w lipcu br. Komitet ma tworzyć strategie, opracowywać mechanizmy i standardy interoperacyjności danych geoprzestrzennych i usług. Zadaniem delegatów jest m.in. wskazanie kluczowych problemów do rozwiązania w zakresie globalnej informacji przestrzennej.

Poszczególne kraje, w tym Polska, przygotowały na inauguracyjne spotkanie raporty na temat zarządzania informacją przestrzenną. Kolejne posiedzenie odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2012 roku w Nowym Jorku.
Zobacz informacje na temat Komitetu i raporty

Posiedzenie było częścią odbywającego się w dniach 23-26 października Forum Wydziału Statystyki Departamentu Spaw Gospodarczych i Społecznych (UNSD) oraz Sekcji Kartograficznej ONZ.

Źródło: GUGiK, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS