wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-26| Przetargi

Elbląg zamawia dane

Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na aktualizację baz danych przestrzennych oraz bieżące utrzymanie w aktualności zbiorów Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej.


Elbląg zamawia dane <br />
Elbląg w 1626 r. (źródło: Wikipedia)
Elbląg w 1626 r. (źródło: Wikipedia)
Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje wykonanie cyfrowych zdjęć lotniczych, zobrazowań termalnych i ortofotomap, aktualizację numerycznego modelu terenu oraz bazy danych obiektów topograficznych w części dotyczącej rzeźby terenu, a także opracowanie modeli 3D budynków i zieleni miejskiej (z użyciem lotniczego skaningu laserowego). Co ciekawe, zamawiający wymaga, by oteksturowane modele dla centrum miasta zostały dostarczone w formie osobnego pliku w formacie i układzie odniesień przestrzennych umożliwiającym bezpośrednie zasilenie serwisu Google Earth. Prace te należy wykonać do końca czerwca 2012 roku.
Drugi etap obejmuje utrzymanie w aktualności zbiorów danych do końca 2014 roku.

Oferty należy składać do 10 listopada. Wadium nie jest wymagane. Jednym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Źródło: UM w Elblągu, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
droga formalna nie rozumiem bicia piany, skoro są takie "cudaczne" zapisy techniczne w specyfikacji to w prosty sposób drogą prawną można to oprotestować i wygrać spór. Specyfikacja może określać produkt (np. rozdzielczość zdjęcia - pod warunkiem że zdjęcia są również produktem, piksel ortofotomapy itd.),a nie może określać/ preferować użytych narzędzi. Dla przykładu - Zamawiający zamawia wykopanie dołu, określa wymiary i głębokość, ale nie może określić czy kopać to koparką czy łopatą.
odpowiedz zgłoś
Arek Jeżeli GISPRO ma lekko uszkodzoną matrycę to warunek 1,5 spełnia a w rozdzielczości ma zapas ...a poza tym są inni operatorzy. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
świstak? Swistak kiedyś kupował samochody policyjne. Przetarg ustawił pod opla, podał nawet wąski przedział rozstawu osi i inne #$%!!oły. Brat świstaka już zawijał opelki w sreberka, a okazało się że baran piszący specyfikację nie dopatrzył jednego parametru i tego, że wóz innej marki się tu łapie. Dojrzał to jego dealer, nie pakował w sreberka ale wypełnił papiery i teraz nasza policja gdzie niegdzie jeździ alfami romeo. a świstak rozwijał sreberka... Tu pewnie jednak takiego "cudu" nie będzie...
odpowiedz zgłoś
do ciekawski GISPRO nie wystartuje bowiem: "b.Rozdzielczość przestrzenna pozyskiwanych zdjęć nie mniejsza niż 15000 na 11000 pikseli (warunek ten dotyczy zdjęć panchromatycznych) c. Kształt matrycy kamery zbliżony do kwadratu - stosunek boku matrycy zorientowanego w poprzek kierunku lotu do boku matrycy zorientowanego wzdłuż kierunku lotu nie może być większy niż 1,5" - czyli tylko DMC II 230
odpowiedz zgłoś
Tylko po co? Tylko po co wpisywać te wszystkie techniczne #$%!!oły odnośnie sprzętu?? rozumiem doświadczenie itp ale wymagania dotyczącego konkretnego typu kamery, dziury w samolocie czy montowanych w nim kółek nie powinny mieć jakiegokolwiek znaczenia - liczy się przecież pożądany EFEKT!!
odpowiedz zgłoś
SP GEO Założę się, że GISPRO nie wystartuje, chociaż zna zapewne również nazwisko pilota a świstak dalej zawija ...
odpowiedz zgłoś
a ten świstak co zawija w sreberka... to jednak twierdzi, że będzie niespodzianka
odpowiedz zgłoś
czy z nami leci pilot Urząd Miasta w Elblągu zapomniał do specyfikacji wpisać jeszcze nazwisko pilota i nr samolotu.
odpowiedz zgłoś
Tylko samolot? Przyda się cały zakupiony sprzęt. Specyfikacja jest taka szczegółowa, że żadna inna firma się nie prześliźnie. Szczególnie mnie ubawiły te fabryczne otwory pod sensory w samolocie oraz certyfikat przyjęcia mniejszych zmian...
odpowiedz zgłoś
Czyżby? Samolot OPEGIEKA się wreszcie przyda
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS