Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-21| GIS

Kędzierzyńsko-kozielski SIP z nowym sprzętem

Wysokiej klasy oprogramowanie oraz sprzęt komputerowy trafiły do Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Wszystko to w ramach nowatorskiego projektu realizowanego przez magistrat pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta poprzez wdrożenie systemu ewidencji i oceny zagrożeń oraz procedur reagowania”.


Kędzierzyńsko-kozielski SIP z nowym sprzętem
Przedsięwzięcie polega na wdrożeniu informatycznego systemu wspomagającego podejmowanie decyzji w sytuacjach kryzysowych. Prace nad jego wprowadzeniem potrwają do września 2012 roku. Zadanie to, o wartości 3,6 mln zł, współfinansowane jest ze środków unijnych i będzie się składać z następujących etapów:
• unowocześnienie i rozbudowa systemu informacji przestrzennej,
• wykonanie numerycznego model terenu z wykorzystaniem lotniczego skaningu laserowego,
• przeprowadzenie na podstawie NMT i danych meteo symulacji fali powodziowej, rozprzestrzeniania się skażeń chemicznych itp.,
• sporządzenie modelu sieci wodno-kanalizacyjnej,
• wyposażenie samochodów będących w dyspozycji prezydenta miasta w odbiorniki GPS, terminale statusów oraz tablety,
• uruchomienie czterech portali internetowych: Reagowania Kryzysowego, społecznościowego, biznesowego oraz e-learningowego.

Źródło: KedzierzynKozle.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS