Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-18| GIS, Prawo, Instytucje

Miliony euro do zwrotu za braki w LPIS-GIS

Komisja Europejska zażądała w piątek (14 października) od państw członkowskich zwrotu nienależnie wypłaconych kwot z funduszu unijnej polityki rolnej. Łącznie jest to 214 milionów euro. Najwięcej środków ma być zwróconych ze względu na braki w systemach identyfikacji działek rolnych LPIS-GIS.


Miliony euro do zwrotu za braki w LPIS-GIS

Najistotniejsze korekty indywidualne dotyczą:
• kwoty w wysokości 76,6 milionów euro do zwrotu przez Szwecję ze względu na braki w systemie identyfikacji działek rolnych (LPIS-GIS) oraz niedociągnięcia w kontrolach administracyjnych i przy naliczaniu sankcji w odniesieniu do płatności obszarowych, w tym środków w zakresie rozwoju obszarów wiejskich związanych z danym obszarem;
• kwoty w wysokości 70,9 milionów euro do zwrotu przez Włochy w związku z opóźnionymi kontrolami w sektorze mleka;
• kwoty w wysokości 22,3 milionów euro do zwrotu przez Danię ze względu na braki w systemie LPIS-GIS, niedociągnięcia w kontrolach na miejscu i nieprawidłowe naliczanie sankcji.

Zwrotu za braki w systemie identyfikacji działek rolnych zażądano również od: Cypru, Finlandii i Malty. Natomiast Polska ma zwrócić 201 tys. euro za brak oceny oddziaływania na środowisko w projektach dotyczących zalesiania dla obszarów poniżej 20 ha (za lata 2005-07), a także 454 tys. euro jako „korekta proponowana w odniesieniu do najbardziej prawdopodobnego błędu”.

Źródło: KE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS