wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-12| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Nowy rok z geodezją w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w piątek (7 października) rozpoczęła rok akademicki 2011/2012. Nowością jest kierunek geodezja i kartografia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, który cieszył się bardzo dużą popularnością wśród kandydatów.


Nowy rok z geodezją w Kielcach <br />
fot. Politechnika Świętokrzyska
fot. Politechnika Świętokrzyska

W inauguracji uczestniczyła główny geodeta kraju Jolanta Orlińska, która wygłosiła wykład o współczesnej geodezji i kartografii. Uroczystości były połączone z otwarciem gmachu WBiIŚ, który został zmodernizowany dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych.

Źródło: PAP, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do " ja geodeta" gadasz bzdury, prawda jest taka że pewnie masz interes w tym całym interesie. Pisząc te bzdury o zapotrzebowaniu po prostu się ośmieszasz. To co spotyka obecnie absolwentów po skończeniu tego kierunku to jakaś parodia. Tak samo jak piep.... o deficycie wszelkiej maści inżynierów w Polsce, każdy inżynier wie o co chodzi
odpowiedz zgłoś
geodezja Szanowni Państwo, jak się zorientujecie w temacie, to zobaczycie, że akurat na ten kierunek w tym regionie było ogromne zapotrzebowanie. Proponuję wrócić do tematu za jakiś czas, a nie wieszać przysłowiowe "psy" nie bacząc na to jak się sprawa rozwinie. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
masakra nie rozumiem po co wspiera się wogóle inicjatywy mnożenia uczelni geodezyjnych, czemu to ma słuiżyć? Mgr inż już teraz nie jest w stanie sam się utrzymać bez pomocy rodziców bo stawki są głodowe. Budzi się taki jeden z drugim po 5 latach nauki z ręką w klozecie
odpowiedz zgłoś
ale za adwokata chciałbys płacić mniej? Pytanie ilu geodetów absolwentów faktycznie będzie pracowało w zawodzie po skończeniu studiów? Jesteś dobry to i tak zarobisz swoje, ale ciągle powtarzam swoje, geodeta to inżynier, nie może prowadzić firmy i wykonywać zawód w terenie. Chcesz mieć firmę to ją prowadź , chcesz mierzyć - pracuj w terenie. Skąd są niskie ceny w PL? z tego, że przedsiębiorcy geodeci samoucy ekonomii- nie wiedzą jak konkurować na rynku, więc konkurują ceną.
odpowiedz zgłoś
Ciekawe kto będzie wykładał geodezję w Kielcach. Dobrych specjalistów tu raczej brak, więc jest zagrożenie, że będzie to nauka "po łebkach"
odpowiedz zgłoś
szok .. Dziwi mnie obecność Głównego Geodety na takim wydarzeniu... Przecież to ilość szkół wyższych zeszmaciła ten zawód ... Czy ktoś tu myśli ... przecież w Polsce kształcimy więcej geodetów niż cała Europa. Właśnie w innych krajach (np Niemcy) to instytucje typu Główny Urząd Geodezji, definiują uczelniom zapotrzebowanie na absolwentów danego kierunku. Potrzeba 100 absolwentów - ma być 100! I nie mówicie, że jest wolny rynek. Bo ten wolny rynek doprowadził do tego, że absolwenci najlepszych uczelni (PW, AGH, UPWr, UWM) uciekają za granicę szukać lepszych możliwości. Niedługo dojdzie do tego, że w Polsce zostaną sami absolwenci szkół "coś tam coś tam i gotowania' którzy nie umieją policzyć najprostszego wyrównania!
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS