Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2011-05-23 | Edukacja

Geodezja także w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach dołączy w najbliższym roku akademickim (2011/2012) do grona uczelni wyższych kształcących na kierunku geodezja i kartografia.


Ilustracja: Geodezja także w Kielcach <br />
fot. PŚw.
fot. PŚw.

Geodezja i kartografia będzie wykładana na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Na razie będą to tylko 3,5-letnie studia pierwszego stopnia (inżynierskie) – zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” rektor PŚw. prof. Stanisław Adamczak zapowiada jednak, że uczelnia myśli już także nad drugim stopniem.

Jak czytamy w informatorze PŚw., absolwenci nowego kierunku mają posiąść umiejętności wykonywania typowych obliczeń geodezyjnych, m.in. rachunek współrzędnych, transformacje układów, podział nieruchomości, posługiwanie się nowoczesnym sprzętem geodezyjnym (GPS, tachimetry elektroniczne) i znajomość technik komputerowych z typowym oprogramowaniem geodezyjnym. Będą także przygotowani do prac w zakresie projektowania i realizacji projektów budowlanych, geodezyjnej obsługi inwestycji oraz typowych pomiarów i obliczeń z zakresu geodezji gospodarczej. Będą znać język obcy na poziomie B2 oraz będą posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu geodezji i kartografii. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia i po odbyciu stosownej praktyki mogą ubiegać się o uprawnienia zawodowe w określonym zakresie. Mogą również ubiegać się o tytuł rzeczoznawcy majątkowego bez konieczności uczestnictwa w studiach podyplomowych z tego zakresu.

Politechnika Świętokrzyska jest już 24. uczelnią (w tym 13. publiczną), która będzie prowadzić rekrutację na studia I stopnia na kierunku geodezja i kartografia.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

do ~geosreo W artykule jest napisane, że "...po odbyciu stosownej praktyki mogą ubiegać się o uprawnienia zawodowe w określonym zakresie." Nigdzie nie ma, że od razu po ukończeniu studiów... Co za bzdury wypisujesz???
  
rozumiem uczelnie bo to jest jednak biznes. Ale przy okazji tych całych obiecanek że bęą to, będą tamto, niech otwarcie powiedzą że będą także , za przeproszeniem (bez przeproszenia), g.....no zarabiać.
  
zwyrodniała ręka rynku Niewidzialna ręka rynku to nieszczęśie dla prac geodezyjnych, a szkolnictwo na przestrzeni kilkunastu lat, doprowadzone zostało bardzo szybko do ruiny. Rządzący, podobnie jak w wielu innuch sprawach mnożą ustawy za nic nie odpowiadając.
  
poziom spada Niestety, prawidłowość obecnie jest taka: więcej szkół, słabszy poziom...
  
bzdura każdy inny absolwent musi odbyć co najmniej 3-letnią praktykę aby ubiegać się o uprawnienia a Ci tutaj tak odrazu po ukończeniu ?? Bzdura to jakaś jest i tyle..
  
a ja powiem że jak się już rynek nasyci wszelkiej maści inżynierami geodezji, to ludzie oprzytomnieją i zaczną wybierać inne kierunki, wtedy naturalną koleją rzeczy, rozpocznie się masowe zamykanie tego kierunku na uczelniach.
  
jeszcze troche to i na Akademii Sztuk Pięknych będzie kierunek Geodezja i Kartografia
  
O..... O Boże!
  



zobacz też:

4,5 tys. miejsc dla nowych studentów

Już 23 uczelnie w Polsce oferują studia na kierunku geodezja i kartografia. Na nowych studentów czeka też...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Piotr Kruger, profesor gimnazjum w Gdańsku, konstruował kieszonkowe zegary słoneczne? Było to na początku XVII wieku.
następny
strzałka w dółGeoludzie
Romuald Kaczyński (1940-2021)

Romuald Kaczyński (1940-2021)
Znany i ceniony w świecie naukowiec i nauczyciel, wybitny specjalista z zakresu fotogrametrii, pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. Urodził się w roku 1940. Zaraz po ukończeniu studiów w 1967 roku pracował...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1837

1837
Francuski fizyk Luis Jacques Mande Daguerre (1789-1851) utrwalił obraz na srebrzonej miedzianej płycie.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2