Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-06| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kolejne umowy na skaning kraju

GUGiK podpisał z pięcioma wykonawcami skaningu laserowego umowy obejmujące zamówienia uzupełniające o łącznej wartości prawie 16,5 mln zł (brutto).


 Kolejne umowy na skaning kraju <br />
Planowane zamówienia uzup. (Geoportal.gov.pl)
Planowane zamówienia uzup. (Geoportal.gov.pl)
Umowy zawarto w dniach 26-27 września z firmami:
• TMCE z Krakowa, BSF Swissphoto GmbH z Niemiec i NTT System z Warszawy – 3,12 mln zł, dodatkowa powierzchnia ok. 10400 km kw.;
• OPGK Olsztyn i Estereofoto-Geoenngenharia z Portugali – 3,5 mln zł, 10100 km kw.;
• Eurosystem z Chorzowa i Fugro Aerial Mapping BV z Holandii – 3,81 mln zł, 8000 km kw.;
• MGGP SA z Tarnowa, Geoin ze Słowenii – 2,86 mln zł, 8500 km kw.;
• MGGP Aero z Tarnowa – 3,07 mln zł; 8100 km kw.

Zamówienia zostały udzielone w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia. Nie podpisano jeszcze umowy z konsorcjum firm: Geopolis z Włocławka i Kucera International Inc z USA, ale – jak zapowiada GUGiK – ma to nastąpić już wkrótce. Wartość tej umowy według wstępnego ogłoszenia (o dobrowolnej przejrzystości ex ante) wyniesie 2,97 mln zł.

Na realizację całości zamówienia, tj. wykonanie lotniczego skaningu laserowego kraju oraz opracowanie produktów pochodnych, firmy mają czas do czerwca 2013 roku. Rezultaty posłużą m.in. do wykonania map ryzyka i zagrożenia powodziowego. Jest to część projektu ISOK – Informatyczny system osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami.

Źródło: GUGiK, BS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS