Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2011-07-27 | Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem

W nawiązaniu do wczorajszej (26 lipca) wypowiedzi zastępcy prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Janusza Wiśniewskiego, którą cytowaliśmy na Geoforum.pl, Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyjaśnia, że nie ma żadnych opóźnień w przetargu na skaning laserowy kraju w ramach projektu ISOK.


Ilustracja: GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem <br />
fot. GMES/Safer
fot. GMES/Safer

Przypomnijmy, że Janusz Wiśniewski stwierdził w Polskim Radiu, że przez opóźnienia w przetargu na skaning (spowodowane procedurami przetargowymi) mapy ryzyka i zagrożenia powodziowego mogą nie powstać na czas (czyli do 22 grudnia 2013 roku).

GUGiK tłumaczy jednak, że:
„Umowa na dofinansowanie Projektu «Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK)» nr POIG.07.01.00-00-025/09-00 została podpisana 30 lipca 2010 r. 6 sierpnia 2010 Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił postępowanie na lotniczy skaning laserowy. Po 6 miesiącach procedury przetargowej, wliczając w to trwającą miesiąc kontrolę uprzednią Urzędu Zamówień Publicznych, w dniach 3 oraz 4 lutego 2011 r., na miesiąc przed wiosennym sezonem lotniczym, podpisano umowy na lotniczy skaning laserowy. Termin gwarantował wykonawcom czas na tzw. mobilizację i niezbędne przygotowania do wykonania zadania. Warunki pogodowe panujące podczas sezonu od marca do pierwszych dni maja nie były sprzyjające z uwagi na długo zalegający śnieg oraz wysoki poziom rzek, pomimo to wykonawcy wykorzystali je w sposób maksymalny i wykonali ponadplanowo harmonogramy pozyskiwania danych. W pierwszym sezonie zebrali ponad 40 000 km kw. zamiast planowanych 35 000 km kw. Dane są sukcesywne przekazywane do GUGiK, gdzie trwa, zgodna z umową procedura kontroli jakości.
Podsumowując, w sytuacji braku umowy na dofinansowanie projektu nie było możliwości ogłoszenia postępowania, ani tym bardziej wykonywania lotów. Nieprawdą jest także, że w przytoczonym w informacji zamówieniu wystąpiły opóźnienia mające wpływ na realizację harmonogramów projektu ISOK.”

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

bbbbbb Trolle, mają to do siebie ze lobią mieszać. Ale może ziarnko prawdy w tym jest. Jakby GUGiK trochę popracował, bo oczywiście ochoty im nie brakuje, nie mielibyśmy żadnych trolli na forum. Także do roboty drogi czytelniku. Tak na marginesie - Gorol ? w mowie górnośląskiej etnocentryczne określenie osoby spoza Górnego Śląska. Może on znad morza.
  
aaaaaaaa Nie, to tylko troll, który wrócił z wakacji, ma doła i próbuje trochę pomieszać bo mu się nie chce pracować. Przecież ten obywatel Najjaśniejszej Rzeczypospolitej pisze jakieś takie koszmarne bzdury, że nawet nie do końca wiadomo czy to wytwór ludzkiego umysłu czy jakiś obcy 8 pasażer ...Zdrowia życzę Gorolu, chociaż jakoś morzem zapachniało w tym tekście.
  
/ Ja tez chetnie uslysze te nowiny.
  
. wiadomosc z 27 lipca, komentarz z 14 wrzesnia... czyzbys mial jakies ciekawe informacje do podzielenia sie?
  
śmieszne dzieciaki z GUGiK Tyle chwalenia się, tyle puszenia i wyszło jak zwykle. Ci ludzie nie potrafią nic doprowadzić do końca. żadnego projektu: GESUT, Kataster, BDOT, a teraz ISOK - wszystko leży na plecach.
  



zobacz też:

Mapy powodziowe hamowane przez brak danych

Maleje szansa, by mapy ryzyka i zagrożenia powodziowego powstały w terminach wymaganych przez tzw...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Jules S.C. Dumont D’urville, żeglarz i podróżnik, autor map Mórz Południowych, zginął w pierwszej katastrofie kolejowej, która wydarzyła się 8 maja 1842 r. pod Paryżem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Bogdan Ney (1935-2020)

Bogdan Ney (1935-2020)
Wybitny naukowiec, wieloletni dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii oraz członek wielu gremiów geodezyjnych. Zakres działalności naukowej profesora Bogdan Neya był bardzo obszerny i obejmował zagadnienia związane z badaniami w zakresie teorii...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1635
Angielski matematyk Henry Gellibrand (1597-1636) udowadnia, że bieguny magnetyczne Ziemi zmieniają swe położenie.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama