wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-27| Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem

W nawiązaniu do wczorajszej (26 lipca) wypowiedzi zastępcy prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Janusza Wiśniewskiego, którą cytowaliśmy na Geoforum.pl, Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyjaśnia, że nie ma żadnych opóźnień w przetargu na skaning laserowy kraju w ramach projektu ISOK.


GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem <br />
fot. GMES/Safer
fot. GMES/Safer

Przypomnijmy, że Janusz Wiśniewski stwierdził w Polskim Radiu, że przez opóźnienia w przetargu na skaning (spowodowane procedurami przetargowymi) mapy ryzyka i zagrożenia powodziowego mogą nie powstać na czas (czyli do 22 grudnia 2013 roku).

GUGiK tłumaczy jednak, że:
„Umowa na dofinansowanie Projektu «Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK)» nr POIG.07.01.00-00-025/09-00 została podpisana 30 lipca 2010 r. 6 sierpnia 2010 Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił postępowanie na lotniczy skaning laserowy. Po 6 miesiącach procedury przetargowej, wliczając w to trwającą miesiąc kontrolę uprzednią Urzędu Zamówień Publicznych, w dniach 3 oraz 4 lutego 2011 r., na miesiąc przed wiosennym sezonem lotniczym, podpisano umowy na lotniczy skaning laserowy. Termin gwarantował wykonawcom czas na tzw. mobilizację i niezbędne przygotowania do wykonania zadania. Warunki pogodowe panujące podczas sezonu od marca do pierwszych dni maja nie były sprzyjające z uwagi na długo zalegający śnieg oraz wysoki poziom rzek, pomimo to wykonawcy wykorzystali je w sposób maksymalny i wykonali ponadplanowo harmonogramy pozyskiwania danych. W pierwszym sezonie zebrali ponad 40 000 km kw. zamiast planowanych 35 000 km kw. Dane są sukcesywne przekazywane do GUGiK, gdzie trwa, zgodna z umową procedura kontroli jakości.
Podsumowując, w sytuacji braku umowy na dofinansowanie projektu nie było możliwości ogłoszenia postępowania, ani tym bardziej wykonywania lotów. Nieprawdą jest także, że w przytoczonym w informacji zamówieniu wystąpiły opóźnienia mające wpływ na realizację harmonogramów projektu ISOK.”

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bbbbbb Trolle, mają to do siebie ze lobią mieszać. Ale może ziarnko prawdy w tym jest. Jakby GUGiK trochę popracował, bo oczywiście ochoty im nie brakuje, nie mielibyśmy żadnych trolli na forum. Także do roboty drogi czytelniku. Tak na marginesie - Gorol ? w mowie górnośląskiej etnocentryczne określenie osoby spoza Górnego Śląska. Może on znad morza.
odpowiedz zgłoś
aaaaaaaa Nie, to tylko troll, który wrócił z wakacji, ma doła i próbuje trochę pomieszać bo mu się nie chce pracować. Przecież ten obywatel Najjaśniejszej Rzeczypospolitej pisze jakieś takie koszmarne bzdury, że nawet nie do końca wiadomo czy to wytwór ludzkiego umysłu czy jakiś obcy 8 pasażer ...Zdrowia życzę Gorolu, chociaż jakoś morzem zapachniało w tym tekście.
odpowiedz zgłoś
/ Ja tez chetnie uslysze te nowiny.
odpowiedz zgłoś
. wiadomosc z 27 lipca, komentarz z 14 wrzesnia... czyzbys mial jakies ciekawe informacje do podzielenia sie?
odpowiedz zgłoś
śmieszne dzieciaki z GUGiK Tyle chwalenia się, tyle puszenia i wyszło jak zwykle. Ci ludzie nie potrafią nic doprowadzić do końca. żadnego projektu: GESUT, Kataster, BDOT, a teraz ISOK - wszystko leży na plecach.
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS