Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-27| Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem

W nawiązaniu do wczorajszej (26 lipca) wypowiedzi zastępcy prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Janusza Wiśniewskiego, którą cytowaliśmy na Geoforum.pl, Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyjaśnia, że nie ma żadnych opóźnień w przetargu na skaning laserowy kraju w ramach projektu ISOK.


GUGiK prostuje: skaning zgodnie z planem <br />
fot. GMES/Safer
fot. GMES/Safer

Przypomnijmy, że Janusz Wiśniewski stwierdził w Polskim Radiu, że przez opóźnienia w przetargu na skaning (spowodowane procedurami przetargowymi) mapy ryzyka i zagrożenia powodziowego mogą nie powstać na czas (czyli do 22 grudnia 2013 roku).

GUGiK tłumaczy jednak, że:
„Umowa na dofinansowanie Projektu «Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK)» nr POIG.07.01.00-00-025/09-00 została podpisana 30 lipca 2010 r. 6 sierpnia 2010 Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił postępowanie na lotniczy skaning laserowy. Po 6 miesiącach procedury przetargowej, wliczając w to trwającą miesiąc kontrolę uprzednią Urzędu Zamówień Publicznych, w dniach 3 oraz 4 lutego 2011 r., na miesiąc przed wiosennym sezonem lotniczym, podpisano umowy na lotniczy skaning laserowy. Termin gwarantował wykonawcom czas na tzw. mobilizację i niezbędne przygotowania do wykonania zadania. Warunki pogodowe panujące podczas sezonu od marca do pierwszych dni maja nie były sprzyjające z uwagi na długo zalegający śnieg oraz wysoki poziom rzek, pomimo to wykonawcy wykorzystali je w sposób maksymalny i wykonali ponadplanowo harmonogramy pozyskiwania danych. W pierwszym sezonie zebrali ponad 40 000 km kw. zamiast planowanych 35 000 km kw. Dane są sukcesywne przekazywane do GUGiK, gdzie trwa, zgodna z umową procedura kontroli jakości.
Podsumowując, w sytuacji braku umowy na dofinansowanie projektu nie było możliwości ogłoszenia postępowania, ani tym bardziej wykonywania lotów. Nieprawdą jest także, że w przytoczonym w informacji zamówieniu wystąpiły opóźnienia mające wpływ na realizację harmonogramów projektu ISOK.”

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS