wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-28| Ludzie

Dariusz Waldziński - wspomnienie

„Droga nie zna swojej drogi” napisał kiedyś ks. Jan Twardowski. Człowiek nie zna chwili, w której słowo „żegnaj” wybrzmi tonem głębokiej ciszy, nieukojonego żalu, tęsknoty tak silnej, że niedającej się wyrazić żadnym słowem. Tę chwilę przeżyliśmy 26 września, kiedy na cmentarzu w Elblągu żegnaliśmy niezwykłego człowieka – profesora Dariusza Waldzińskiego, zmarłego 22 września 2011 roku.


Dariusz Waldziński - wspomnienie

PROFESOR. Dariusz Waldziński urodził się 21 grudnia 1959 roku w Elblągu. W 1982 r. z wyróżnieniem ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni i wyruszył na podbój mórz i oceanów. Po niespełna pięciu latach powrócił na macierzystą uczelnię w roli dydaktyka, powoli odkrywając w sobie powołanie do nauczania i twórczego pisania. W 1995 r. uzyskał stopień naukowy doktora, obejmując stanowisko adiunkta na Politechnice Gdańskiej. Kolejne lata na uczelni zaowocowały uzyskaniem stopnia doktora habilitowanego. W 1998 r. współtworzył Instytut Ekonomiczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu i objął funkcję jego dyrektora, będąc jednocześnie prorektorem tej uczelni. Od 2002 roku związany był z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prowadził wykłady dla studentów ekonomii, zarządzania, a także polonistyki, edukacji artystycznej i teologii. Jego zakres wiedzy był ogromny, a grono słuchaczy doceniało jego autentyczność, osobowość i doświadczenie. Był uznanym promotorem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.

OBYWATEL. Profesor, angażując się w przemiany społeczne w Polsce po roku 1989, udowodnił, że zależało mu na kreowaniu nowego, lepszego życia po odzyskaniu wolności przez Polaków. W 1990 roku, w pierwszych wolnych wyborach do samorządu, spróbował swoich sił i został wybrany do Rady Miasta Elbląga. Przez dwa kolejne lata (1990-92) pełnił zaszczytną funkcję wiceprezydenta miasta. W tym czasie wykazał się niebagatelną aktywnością, zabiegając o reaktywację portu morskiego, organizując pierwsze w Elblągu Dni Morza i pierwszy zjazd założycielski Związku Miast Polskich. Sprawy edukacji były mu szczególnie bliskie, dlatego też jako wiceprezydent zaangażował się w reformę edukacyjną miasta oraz zainicjował utworzenie tzw. miasteczka szkolnego na bazie obiektów powojskowych. W 2001 roku Profesor rozpoczął współpracę z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym OPEGIEKA w Elblągu na stanowisku doradcy zarządu OPEGIEKA ds. innowacji. Odpowiadał za koordynację prac naukowych i ich komercjalizację. Rozumiał, jak rzadko kto, konieczność ścisłej współpracy nauki z biznesem.

CZŁOWIEK. Dariusz Waldziński był człowiekiem skromnym, uczynnym, o wysokiej kulturze osobistej, w imię wyznawanych ideałów, potrafił zrezygnować ze stanowisk, które piastował. Nie bał się nowych wyzwań! Najbliższa rodzina może być dumna, że miała takiego wspaniałego męża, ojca i syna.

Żegnając Cię, Darku, dziękujemy Ci za Twoją mądrość, którą się z nami dzieliłeś, za przyjaźń, którą nas darzyłeś oraz ogromne ciepło bijące od Ciebie. Będzie nam Ciebie brakowało. Żegnaj.

Zarząd i pracownicy OPEGIEKA w Elblągu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS