wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-23| GIS, Mapy, Imprezy

OpenStreetMap Polska zaprasza na imprezy

W najbliższym czasie szykują się kolejne wydarzenia związane z projektem OpenStreetMap i wolnymi danymi w Polsce – od mapping party na Kielecczyźnie oraz zajęć z harcerzami z ZHR po warsztaty i konferencje.


OpenStreetMap Polska zaprasza na imprezy
Już w najbliższym weekend (24-25 września) odbędą się warsztaty OpenStreetMap organizowane we współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt:Polska, nową instytucją zaangażowaną w otwartość danych. Tematem dwudniowych zajęć będzie m.in. zdobywanie i wprowadzanie danych geograficznych, w tym zdjęć lotniczych przy dobrych warunkach pogodowych.

OSM PL zaprasza również na październikowe mapping party (7-9 października), które organizowane jest we współpracy z Polską Grupą Użytkowników Linuksa (PLUG). Spotkaniu towarzyszyć będzie konferencja Jesień Linuksowa, która w tym roku odbywa się w Mąchocicach Kapitulnych pod Kielcami. W jej trakcie Marek Kleciak z uniwersytetu w Hamburgu opowie o swojej koncepcji uwzględnienia trzeciego wymiaru oraz danych historycznych w OSM.

OpenStreetMap nie zabraknie również na międzynarodowej konferencji Open Government Data Camp (Warszawa, 20-21 października), która w dużej części będzie dotyczyła „otwierania” zasobów instytucji, dostępu do informacji publicznej i jej ponownego wykorzystania, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W jej trakcie będzie mowa m.in. o wielu otwartych projektach a także o serwisach, przez które rządy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Grecji czy Nowej Zelandii już teraz udostępniają dane na wolnych licencjach.

Na początku października OpenStreetMap będzie też obecne na zlocie drużynowym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, kontynuując współpracę, która rozpoczęła się w kilka miesięcy temu. Na Zlocie 100-lecia Harcerstwa w zeszłym miesiącu stowarzyszenie zrobiło zdjęcia z powietrza i dało grupom harcerzy zadania związane ze zbieraniem danych przestrzennych podczas ich gry terenowej, w której wzięło udział 90 zespołów. Zdjęcia te, oprócz pomocy w rysowaniu mapy, stały się też dokumentacją wydarzenia.

Podobnie było w czasie Przystanku Woodstock miesiąc wcześniej, kiedy zdjęcia latawcowe pojawiły się w prasie w wielu reportażach z festiwalu, i są dostępne również jako jedyna ortofotomapa uwieczniająca ogromne pole namiotowe i układ scen na polach pod Kostrzynem.

Źródło: blog ?OpenStreetMap i okolice?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS