wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-16| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Geodeta województwa zwolniony za węgiel i wiatraki?

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak odwołała geodetę województwa i jednocześnie dyrektora tamtejszego Departamentu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Andrzeja Betkę.


Geodeta województwa zwolniony za węgiel i wiatraki? <br />
fot. JK
fot. JK
Jak podaje internetowy serwis Radia Zachód, powodem jest zamieszanie wokół planów zagospodarowania przestrzennego w gminie Gubin. Lokalni samorządowcy planowali wybudować na jej obszarze farmę elektrowni wiatrowych. Władze krajowe i wojewódzkie chciały jednak przeznaczyć ten sam teren pod odkrywkową kopalnię węgla brunatnego. Gmina postawiła jednak na swoim, gdyż lubuski Urząd Marszałkowski spóźnił się z przesłaniem swoich uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale przyznało ono w zeszłym tygodniu rację wójtowi Gubina. Elżbieta Polak nie składa jednak broni i chce odwoływać się od wyroku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Według serwisu TVP.pl marszałek i wicemarszałek województwa twierdzą, że o tym, iż cała sprawa trafiła do Urzędu Marszałkowskiego, nie wiedzieli. Miał ją nadzorować właśnie Andrzej Betka, ale nie powiadomił o niej swoich przełożonych – stąd konsekwencje personalne.

Stanowisko geodety województwa sprawował on od 1999 roku, a dyrektora DGiGN od 2003 roku (czyli od momentu utworzenia departamentu).

Źródło: Radio Zachód, TVP.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Winni Za 5 lat 300% a za 10 lat 500% bo i węgiel się skończy i "wiatraków" nie będzie, a prąd potrzebny i trzeba będzie kupić z zagranicy po specjalnych dla polski cenach. Bravo.
odpowiedz zgłoś
. dobry czy niedobry chłop ale ktoś musi być winien no bo przecież nie Pani marszałek;) Swoją drogą niepotrzebnie dał sobie wcisnąć planowanie przestrzenne.
 1 
odpowiedz zgłoś
to zobaczysz co to znaczy... za 5 lat jak dostaniesz rachunek za prąd 300% większy niż dzisiaj:)
odpowiedz zgłoś
??? Co to znaczy strategiczne złoża węgla brunatnego ? Bo jakoś dziwnie brzmi, prawie jak strategiczne złoża żwiru :):)
odpowiedz zgłoś
śmiechu warte strategiczne złoża węgla brunatnego na tamtym terenie a oni sobie wiatraki na potężnych złożach budować będą...oj co się w tej Polsce wyprawia...szkoda słów.
odpowiedz zgłoś
dobry Dobry chłop, fajny kumpel. Czy to trochę nie zamało?
odpowiedz zgłoś
Wracaj! Bardzo fajny geodeta, mam nadzieję, że też odwoła się od decyzji Pani Marszałek
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS