Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-09-15| Prawo

Zagospodarowanie poscaleniowe z budżetu

21 września wejdzie w życie znowelizowana ustawa o scalaniu i wymianie gruntów (DzU nr 185 poz. 1097). Zagospodarowanie poscaleniowe jest w niej traktowane jako integralna część scalenia gruntów, która jest zadaniem zleconym staroście z zakresu administracji rządowej i finansowana ze środków budżetu państwa.


Zagospodarowanie poscaleniowe z budżetu <br />
fot. JK
fot. JK

Zagospodarowanie poscaleniowe zdefiniowano w ustawie jako prace – określone w decyzji o zatwierdzeniu projektu scalenia gruntów – umożliwiające objęcie w posiadanie przez uczestników scalenia wydzielonych im w ramach postępowania scaleniowego gruntów, polegające na:
• budowie lub przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalenia,
• korekcie przebiegu oraz poprawie parametrów technicznych urządzeń melioracji wodnych,
• likwidacji zbędnych miedz i dróg oraz wykonywaniu zabiegów rekultywacyjnych umożliwiających uprawę mechaniczną gruntów.

Stawki dotacji na inwestycje związane z zagospodarowaniem poscaleniowym na okres programowania prac scaleniowych obejmujący lata 2007-13 realizowanych przy wykorzystaniu środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich zostały ustalone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi w wysokości maksymalnej 900 euro na 1 hektar gruntów obejmowanych takimi pracami, a więc wielkości dającej się oszacować także na poziomie każdego z projektów. Udział środków UE wynosi 75%, a wkład krajowy 25%.

W nowelizacji zdefiniowano też takie pojęcia, jak: grunty zabudowane, drogi dojazdowe, rozłóg gruntów, uczestnik scalenia, wieś, inwestor i prace scaleniowe.

Źródło: Sejm RP, AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama