wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-13| GIS, Mapy, Firma, Przetargi

Więcej BDOT za ponad rok

12 września w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wiceprezes GUGiK Jacek Jarząbek podpisał umowy o łącznej wartości 53 mln zł na opracowanie i aktualizację bazy danych obiektów topograficznych dla 9 województw.


Więcej BDOT za ponad rok <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
Pracami objęte zostaną województwa:
• dolnośląskie – zamówienie wykona konsorcjum firm OPGK w Krakowie, WPG SA Warszawa, PPGK Warszawa;
• lubelskie – konsorcjum firm MGGP Tarnów, PGK Pland Warszawa, OPGK Lublin;
• lubuskie – konsorcjum firm OPGK Koszalin, Gispro Szczecin, OPGK Geomap Zielona Góra
• małopolskie – Ageo Katowice;
• opolskie – konsorcjum firm OPGK Olsztyn, OPEGIEKA Elbląg, InterTim Warszawa;
• podkarpackie - konsorcjum firm Geokart-Interational Rzeszów, OPGK Rzeszów;
• podlaskie – konsorcjum firm ZUGiK Pryzmat Warszawa, Polkart Warszawa;
• warmińsko-mazurskie – konsorcjum firm OPGK Olsztyn (lider), OPEGIEKA Elbląg, InterTim Warszawa;
• wielkopolskie – konsorcjum firm WPGK Geomat Poznań, Geotop Poznań, PPHU Gepol Poznań, Geomar Szczecin.

Wykonawcy na realizację prac mają 15 miesięcy. W ramach tego zamówienia GUGiK planuje także udzielić zamówień uzupełniających o szacunkowej wartości 27 mln zł brutto. Łącznie z nimi całkowity budżet przetargu wynosi ponad 81 mln zł.

Prace wykonywane są w ramach projektu „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT) wraz z krajowym systemem zarządzania” realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 7. osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji”.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Moim zdaniem TBD i BDOT to jest to samo. Rozwijając te skróty wydaje mi się, że chodzi dokładnie o tę samą bazę danych. BDOT wykonuje się przecież zgodnie z Wytycznymi Technicznymi TBD. Jest to przestrzegane przed przyjęciem pracy do CODGiK.
odpowiedz zgłoś
BDOT=TBD To musi być jakiś powód, żeby TBD nazywało się TBD, a BDOT - BDOT. Łatwość wymowy akronimu raczej nie jest tu argumentem.  
odpowiedz zgłoś
Jednak brak specyfikacji BDOT Nie ma czegoś takiego, jak "wytyczne techniczne wektorowej bazy danych obiektów topograficznych"! Z tego co widzę na stronie, to są Wytyczne Bazy Danych Topograficznych (TBD) w kilku częściach. @BDOT Na podstawie, wcale nie znaczy zgodnie! Dzięki wszystkim za dyskusję, trochę mi się wyjaśniło.
odpowiedz zgłoś
Baza Danych Obiektów Topograficznych (BDOT)opracowywana jest zgodnie z wytycznymi technicznymi wektorowej bazy danych obiektów topograficznych. Jest o tym mowa m.in. we wspomnianych poniżej "Zasadach kompletowania..." oraz we wszystkich SIWZ i warunkach technicznych wydawanych przez GUGiK. Podsumowując, BDOT w chwili obecnej tworzy się na podstawie WT TBD z 2008 r. wydanych przez GUGiK
odpowiedz zgłoś
Ale to jest specyfikacja TBD a nie BDOT Słyszałem, że budynków się nie generalizuje w BDOT a TBD tak. Pewnie sąteż inne różnice.
odpowiedz zgłoś
Folder Wytyczne Techniczne TBD wersja 1.0 (uzupełniona). Trzeba go sobie ściągnąć, rozpakować, zapoznać się z zawartością. Część 2 Specyfikacja danych. Już chyba dokładniej się nie da wytłumaczyć jak to znaleźć
odpowiedz zgłoś
Nie ma tam specyfikacji BDOT Jest tylko GBDOT - "Zasady kompletowania kontroli i przyjmowania do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego dokumentacji powstałej w wyniku opracowania i aktualizacji BDOT", a tam nie ma specyfikacji danych BDOT.
odpowiedz zgłoś
Nie powinno być spacji w linku w słowie pobrania - coś wariuje, trzeba spację ręcznie skasować po skopiowaniu do okna adresowego przeglądarki
odpowiedz zgłoś
http://www.gugik.gov.pl/produkty/tbd/pliki-do-pobr ania Źle się poprzednio skopiował
odpowiedz zgłoś
Użytkowniku GIS specyfikacja istnieje od 2008 r. jest zamieszczona na stronie GUGiK w folderze Wytyczne Techniczne TBD link: http://www.gugik.gov.pl/produkty/tbd/pliki-do-pobr ania
odpowiedz zgłoś
Co to jest BDOT Czy można gdzieś znaleźć specyfikację BDOT. Chodzi mi o to co jest w tej bazie danych. Widziałem, że dopiero powstaje rozporządzenie oBDOT. Czy zbierane dane są zgodne z tym rozporządzeniem?
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS