Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-09| GIS, Software, Kataster

WroSIP z EGiB

W ramach Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego (wroSIP) uruchomiono witrynę zapewniającą dostęp do danych ewidencji gruntów i budynków przez uprawnionych użytkowników.


WroSIP z EGiB
WitrynaEWID jest typowym „cienkim klientem” uruchamianym w środowisku standardowej przeglądarki internetowej z obsługą Javascript. Głównym przeznaczeniem tego oprogramowania jest zdalny dostęp do danych EGiB. Istotną zaletą WitrynyEWID jest brak konieczności instalowania go na stanowiskach komputerowych – do jego uruchomienia wystarczy przeglądarka internetowa. Użytkownicy otrzymują parametry dostępu (login i hasło) od administratora systemu. Każdemu przypisane zostają konkretne uprawnienia, co pozwala na optymalne zarządzanie dostępem do danych. Ruch na stronie internetowej jest w pełni monitorowany – zapisywana jest historia logowań, przeglądania określonych informacji, generowania dokumentów itd. W celu zwiększenia bezpieczeństwa WitrynaEWID jest dostępna jedynie z dozwolonych adresów IP (Starostwo Powiatowe, urzędy gminne, urzędy skarbowe i inne) oraz automatycznie wyłączana poza godzinami pracy.

Źródło: wroSIP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS