wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-07| GIS, Przetargi

Świętokrzyskie zamawia SIP

Ponad 14,7 mln zł netto gotów jest przeznaczyć Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na budowę wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej.


Świętokrzyskie zamawia SIP <br />
rys. Wikipedia
rys. Wikipedia
W tym tygodniu ogłoszono przetarg na jego budowę i wdrożenie. Zamówienie obejmuje:
I. Utworzenie, uruchomienie i wdrożenie na poziomie: województwa Regionalnego Centrum Przetwarzania Danych (RCPD), powiatów – Lokalnych Centrów Przetwarzania Danych oraz gmin – Autonomicznych Baz Danych (ABD).
II. Dostawę, instalację i konfigurację sprzętu informatycznego i oprogramowania na potrzeby RCPD i LCPD oraz autonomicznych baz danych (ABD), w tym: sprzętu komputerowego (stacje robocze, drukarki, plotery oraz serwery wraz z oprzyrządowaniem), oprogramowania desktop GIS, GIS view, GIS serwer oraz aplikacji do archiwizacji danych i zarządzania bazami danych.
III. Dostawę, instalację, konfigurację i wdrożenie oprogramowania aplikacyjnego GIS, działającego w dostarczonym środowisku informatycznym, w tym w szczególności: modułów tematycznych na poziomie województwa, powiatów i gmin; systemu zarządzania i obsługi metadanych; geoportali na poziomie województwa i powiatów.
IV. Opracowanie pełnej dokumentacji projektu
V. Przetworzenie i instalację, konfigurację oraz ładowanie danych do SIPWŚ.
VI. Świadczenie usługi asysty wdrożeniowej i powdrożeniowej.
VII. Ze względu na trwający proces legislacyjny aktów wykonawczych do ustaw o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz Prawo geodezyjne i kartograficzne zamawiający wymaga, aby rozwiązania zastosowane w SIPWŚ były zgodne z przepisami prawa obowiązującymi na dzień odbioru końcowego. W związku z tym UMWŚ wymaga, aby działania wykonawcy w trakcie realizacji projektu były na bieżąco konsultowane z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii pod kątem integracji wytworzonych produktów z produktami projektów prowadzonych przez GUGiK.

Oferty należy składać do 7 października. Wadium: 250 tys. zł. Kryteria wyboru oferty: cena (60%), właściwości systemu (30%), warunki asysty technicznej (10%). Przewidywany czas realizacji zamówienia to 10 miesięcy.

SIPWŚ obejmie swym zasięgiem terytorium całego województwa świętokrzyskiego i jest realizowany w porozumieniu ze wszystkimi jednostkami samorządu terytorialnego województwa – Partnerami Projektu, tj.: województwem, 13 powiatami i 102 gminami, w tym miastem Kielce. Zadanie jest częścią projektu „e-świętokrzyskie – Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego”. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: UMWŚ, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS