W tym tygodniu
ogłoszono przetarg na jego budowę i wdrożenie. Zamówienie obejmuje:
I. Utworzenie, uruchomienie i wdrożenie na poziomie: województwa Regionalnego Centrum Przetwarzania Danych (RCPD), powiatów – Lokalnych Centrów Przetwarzania Danych oraz gmin – Autonomicznych Baz Danych (ABD).
II. Dostawę, instalację i konfigurację sprzętu informatycznego i oprogramowania na potrzeby RCPD i LCPD oraz autonomicznych baz danych (ABD), w tym: sprzętu komputerowego (stacje robocze, drukarki, plotery oraz serwery wraz z oprzyrządowaniem), oprogramowania desktop GIS, GIS view, GIS serwer oraz aplikacji do archiwizacji danych i zarządzania bazami danych.
III. Dostawę, instalację, konfigurację i wdrożenie oprogramowania aplikacyjnego GIS, działającego w dostarczonym środowisku informatycznym, w tym w szczególności: modułów tematycznych na poziomie województwa, powiatów i gmin; systemu zarządzania i obsługi metadanych; geoportali na poziomie województwa i powiatów.
IV. Opracowanie pełnej dokumentacji projektu
V. Przetworzenie i instalację, konfigurację oraz ładowanie danych do SIPWŚ.
VI. Świadczenie usługi asysty wdrożeniowej i powdrożeniowej.
VII. Ze względu na trwający proces legislacyjny aktów wykonawczych do ustaw o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz Prawo geodezyjne i kartograficzne zamawiający wymaga, aby rozwiązania zastosowane w SIPWŚ były zgodne z przepisami prawa obowiązującymi na dzień odbioru końcowego. W związku z tym UMWŚ wymaga, aby działania wykonawcy w trakcie realizacji projektu były na bieżąco konsultowane z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii pod kątem integracji wytworzonych produktów z produktami projektów prowadzonych przez GUGiK.
Oferty należy składać do 7 października. Wadium: 250 tys. zł. Kryteria wyboru oferty: cena (60%), właściwości systemu (30%), warunki asysty technicznej (10%). Przewidywany czas realizacji zamówienia to 10 miesięcy.
SIPWŚ obejmie swym zasięgiem terytorium całego województwa świętokrzyskiego i jest realizowany w porozumieniu ze wszystkimi jednostkami samorządu terytorialnego województwa – Partnerami Projektu, tj.: województwem, 13 powiatami i 102 gminami, w tym miastem Kielce. Zadanie jest częścią projektu „e-świętokrzyskie – Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego”. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.