wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-07| GIS, Instytucje

Centrum UNEP/GRID-Warszawa o GIS-ie w szkole

Jak za pomocą nowoczesnych technologii geoinformacyjnych uatrakcyjnić lekcję geografii i biologii? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w najnowszej publikacji Centrum UNEP/GRID-Warszawa.


Centrum UNEP/GRID-Warszawa o GIS-ie w szkole
Publikacja pt „GIS w szkole. Poradnik dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych” powstała w ramach projektu pn. Akademia EduGIS. Jest ona wynikiem współpracy Grupy Roboczej tego przedsięwzięcia, zespołu Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz nauczycieli z Norwegii. Zamieszczono w niej m.in.: opisy wybranych narzędzi i danych GIS dostępnych dla nauczyciela, scenariusze zajęć bazujących na nowoczesnych technologiach geoinformacyjnych oraz rady i wskazówki, które mogą się przydać przy prowadzeniu tego typu lekcji.

Poradnik można znaleźć w ośrodkach doskonalenia nauczycieli i centrach edukacyjnych parków narodowych oraz w formie elektronicznej na stronie projektu (w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej).

Akademia EduGIS ma na celu upowszechnienie zastosowań technologii informacyjnych (ICT) oraz GIS w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum i liceum oraz w edukacji przyrodniczej. Powołana w ramach projektu Grupa Robocza, w skład której wchodzą nauczyciele, doradcy przedmiotowo-metodycznych, eksperci zajmujący się edukacją oraz GIS-em, uczestniczy w specjalistycznych warsztatach umożliwiających poznanie narzędzi GIS w szkole, jak również dobrych praktyk zastosowań ICT i GIS w nauczaniu w Norwegii i w Polsce. Projekt jest realizowany we współpracy z Gjovik University College oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Źródło: Centrum UNEP/GRID-Warszawa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS