Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-09| GNSS, Sprzęt, Firma

Odbiorniki GPS firmy Garmin do pomiaru areału


Polska oferta firmy Garmin odbiorników GPS dla potrzeb rolnictwa została rozszerzona o nowe urządzenia.

W ofercie znalazły się trzy pakiety pomiarowe: GPSMap 60, GPSMap 60 METEO oraz GPSMap 60Cx. Pierwszy z nich ma monochromatyczny wyświetlacz, wbudowaną mapę bazową oraz pamięć 24 MB na dodatkowe mapy. Urządzenie wyposażone jest w funkcję pomiaru pola powierzchni. Niezależnie od niej korzystać można również ze standardowej metody pomiaru z wykorzystaniem ekranu szczegółów rejestracji śladu. Pomiar opiera się na wykorzystaniu pamięci rejestrowanego śladu (kształtu działki). Urządzenie wyznacza areał bez względu na kształt mierzonego obszaru. Drugi z odbiorników jest monochromatycznym odpowiednikiem modelu GPSMap 60C. Ważną część tego pakietu stanowi stacja pogodowa LaCrosse WS 9115. Wskazuje ona aktualny czas, datę, temperaturę, wilgotność, ciśnienie, fazy księżyca, a także prognozę pogody (za pomocą ikon). W skład ostatniego pakietu wchodzi odbiornik GPSMap 60Cx z kolorowym wyświetlaczem. Wyposażono go w funkcję bezpośredniego zapisu wyników pomiaru na karcie pamięci. Więcej informacji o ofercie znaleźć można na polskiej stronie firmy Garmin.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS