wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-01| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Mobilny skaning w ofercie Scan 3D Polska

Scan 3D Polska Sp. z o.o. została oficjalnym przedstawicielem niemieckiej firmy 3D Mapping Solutions GmbH w kraju.


Mobilny skaning w ofercie Scan 3D Polska <br />
fot. 3D Mapping Solutions
fot. 3D Mapping Solutions
Tym samym w ofercie polskiej spółki znalazły się pomiary mobilne dróg oraz innych obiektów liniowych (np. torów kolejowych) wykonywane przy użyciu technologii skaningu laserowego.

Firma 3D Mapping Solutions GmbH może poszczycić się dorobkiem w postaci projektów zrealizowanych w wielu krajach europejskich, jak choćby w Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Scan 3D Polska liczy, że dzięki tak silnemu wsparciu spółki partnerskiej będzie mogła stać się realną konkurencją na polskim rynku, wciąż obsługiwanym niemal wyłącznie przez firmy stosujące rozwiązania pojedynczych producentów wraz z dedykowanym sprzętem. Swoją przewagę upatruje w konstrukcji systemu polegającej na zestawieniu najlepszych osiągalnych komponentów, zarówno w zakresie stosowanych skanerów laserowych, jak i autorskiego oprogramowania do obróbki zebranych danych.

Firma Scan 3D Polska informuje jednocześnie, iż wraz ze Scan 3D GmbH weźmie udział w tegorocznych targach Intergeo w Norymberdze, reprezentując polską branżę naziemnego skaningu laserowego.

Źródło: Scan 3D Polska Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
3 pytania: 1. W jaką jednostkę bezwzględnego pozycjonowania wyposażony jest ten system? Też "najlepszą"? 2. Dokładność 0.5cm jaka tutaj deklarują komentujacy to niby absolutna (bewzgledna)...? 3. Czy na Intergeo będzie można zobaczyć przykładowa chmurę z któregoś z tych europejskich projektów?
odpowiedz zgłoś
he he he Ten się śmieje kto się śmieje ostatni Kolego, z tego co wiem, a rynek mobilnego skaningu trochę poznałem, firma ta ma rzeczywiście dobre referencje, tylko z marketingiem u nich cienko, ale może wchodząc na polski rynek nauczą się że tu nie jakość a blichtr i moc reklamy dają efekt w zamian za rzetelne wykonanie robót.
odpowiedz zgłoś
ha ha ha... a jakie to oni maja referencje i doswiadczenie w MMS, z tego co widać na stronie to marne, w dodatku nie zwiazane z mobilnym skanowaniem. Zapewne zainteresowany ma taką listę z pierwszej reki:-) i jeździ tym samochodem od zlecenia do zlecenia:-)... po Europie.Jeśli chodzi o wyniki porównań 0,5 cm, 1 cm, 2 cm - ludzie!! Jakie to ma znaczenie w praktyce!!! Ile jest zleceń wymagających faktycznie takiej dokładności...To jest ewidentny wyścig zbrojeń na parametry teoretyczne, szkoda dyskutować. Zobaczymy jak system będzie sie sprzedawał na rynku polskim. Ciekaw jestem jak to sie ma do ceny, jakie sa proporcje pomiędzy: 3D ze swoim 0,5 cm a Riegl z 1,5 cm. Rynek to zapewne zweryfikuje.
odpowiedz zgłoś
Poziom Jeśli ktoś zwraca uwagę na to czy samochód ma metaliczny lakier czy też nie, i twierdzi że widział go raz czy dwa to na prawdę nie powinien wypowiadać się w temacie a już na pewno nie na portalu geodezyjnym. Liczą się możliwości, z tego co prezentuje firma, a można się tego dowiedzieć znając więcej niż 3 języki (jeden własny i dwa od butów) ich rozwiązania wraz z referencjami biją na łeb na szyję Polską konkurencję skupiającą się na tym czy auto ma 4 napędy i czy da się podstawić je na każdej branżowej konferencji, skoro mają na to czas to znaczy że systemy nie pracują, ten z tego co wiem nie miał nigdy możliwości pokazać się nawet na Intergeo bo jeździ od jednego zlecenia do drugiego po całej Europie. Tylko kolega ~falo zwrócił tu uwagę na specyfikację systemu, może warto byłoby zwrócić uwagę na to a nie czepiać się skrótów GmbH szczególnie że sami powinniśmy spojrzeć na jedno osobowe Sp. z o.o. które wręcz kwitną na Polskim rynku.
odpowiedz zgłoś
o GISPRO w dodatku GISPRO nie ma dobrego sofwera do prezentacji wyników, tym samym nie dają szansy na powszechne ich wykorzystanie, ale może to się zmieni... czekajmy
odpowiedz zgłoś
kilka słów na temat Tak się składa, że Znam dość dobrze system 3D MS i twierdzę, że jest to najlepszy system jeżeli chodzi o dokładności pomiaru. System na każdy pomiar może być zbudowany niezależnie - od 1 do 3 skanerów (Stosują różne modele, zazwyczaj Z F lub Faro) dowolna (w granicach rozsądku) liczba kamer. System 3D MS, podobnie jak system Riegla, czy Lynx, jest przeznaczony do skanowania z wysoką dokładnością i pozyskiwania chmur punktów, natomiast wspomniany system Topcona do robienia zdjęć panoramicznych. Zależy co chcemy robić - chcemy mierzyć znaki z dokładnością 10 - 50 cm, wybieramy Topcona. Chcemy uzyskać model nawierzchni i szczegóły sytuacyjne do mapy wielkoskalowej - wybieramy 3D MS, lub Riegla. Znam porównanie systemu 3D MS z Rieglem, który jest w GISPRO: - dokładność pomiaru wysokościowego: 3D MS: 0.5 cm, Riegl: 1 - 2 cm - ilość fotopunktów: 3D MS: co 200 m malowane na asfalcie, Riegl: co 100 m(lub 200) kule, które trzeba rozstawiać - prędkość pomiaru: 3D MS: 50 km/h, Riegl: do 20 km/h
odpowiedz zgłoś
Noooo! Merc wypas z niemieckiego demobilu.
odpowiedz zgłoś
do gisman Watpie...Geodis kupuje systemy od Topcona ale jezeli scanning laserowy łączymy z firmą Topcon to jest lekkie nieporozumienie. W swoich systemach mobilnych wykorzystuje skanery SICK oraz chinskie IMU, ktore dokladnosciowo przypomina novatela. Podobnie jest ze skanerami stacjonarnymi. Generalnie sa daleko za konkurencją ale gonią marketingiem. Ale kto wie co bedzie za 5 lat...tyle zaleglosci maja do odrobienia. GMBH w nazwie:)dobre:)
odpowiedz zgłoś
o Czechach... Czesi szybko się uczą i przejmują od Niemców co się da (np. VW - Skoda) a później ich wyprzedzają. Tak może być i w tym przypadku.
odpowiedz zgłoś
MMS po czesku jest fajny :-) Faktycznie, technologia archiwalna, chyba że komuś imponuje GMBH w nazwie:-) A tak na poważnie, to zdecydowanie lepiej robi to czeska firma GEODIS, która łączy mobilny skaning z fotorejestracją sferyczną. Efekt jest taki, że pracujemy na foto sferycznym, z którego pozyskujemy współrzędne dowolnego pixela!! Wykorzystują przy tym zmodyfikowaną technologię Topcona. Polecam...
odpowiedz zgłoś
hehe czy to jakis zart?? "Scan 3D Polska liczy, że dzięki tak silnemu wsparciu spółki partnerskiej będzie mogła stać się realną konkurencją na polskim rynku, wciąż obsługiwanym niemal wyłącznie przez firmy stosujące rozwiązania pojedynczych producentów wraz z dedykowanym sprzętem". Samochód ze zdjęcia juz widziałem dobre kilka lat temu wiec high tech to to nie jest...a raczej low tech:)
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS