wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-01| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zeskanuje kolej dla AGH?

W przetargu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wykonanie testowych pomiarów skrajni linii kolejowych przy pomocy mobilnego systemu dużej prędkości złożono trzy oferty.


Kto zeskanuje kolej dla AGH? <br />
fot. JK
fot. JK
Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję konsorcjum firm Terramap Kraków, Laser-3D Jacek Krawiec Kraków oraz Zakład Usług Inżynierskich Apeks Gdańsk o wartości 207,6 tys. zł. Te same prace za blisko 800 tys. zł gotowa była wykonać także firma Geomar SA ze Szczecina. Swoją ofertę złożyło także konsorcjum spółek Scan Survey Geomatics Łukasz Uchański z Warszawy oraz 3D Mapping Solutions z Niemiec. Proponowało jednak zastosowanie tylko jednego systemu pomiarowego, podczas gdy – zgodnie z warunkami technicznymi – testy należy wykonać dwoma różnymi systemami. Oferta ta została więc odrzucona.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi badawczej polegającej na pomiarze dwoma niezależnymi metodami trzech testowych odcinków skrajni linii kolejowej o długości każdego z nich nie większej niż 10 km systemem mobilnym poruszającą się z prędkością minimalną 80 km/h i opracowaniu wyników na potrzeby projektu badawczego Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Celem zamawianej usługi jest sprawdzenie, jak na dokładność wyznaczenia skrajni budowlanej linii kolejowych wpływa rodzaj i konfiguracja sensorów oraz metoda odniesienia przestrzennego. Doświadczenia mają pomóc zamawiającemu w opracowaniu takiej metodyki pomiaru skrajni, która zapewni dokładność położenia elementów infrastruktury kolejowej w stosunku do osi toru nie gorszą niż 2 cm.

Umowa na wykonanie tych prac będzie podpisana po 5 września br.

Źródło: AGH, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jacek, ale po bandzie pojechałeś z ceną i taktyką.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS