wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-24| Geodezja, GIS, Prawo

PTG pyta o nowelizację Pgik

Pod koniec lipca br. Polskie Towarzystwo Geodezyjne zwróciło się do głównego geodety kraju Jolanty Orlińskiej o bezzwłoczne udostępnienie wszelkich dokumentów dotyczących projektu nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.


PTG pyta o nowelizację Pgik
W liście do GGK Towarzystwo odwołuje się do prezentacji założeń tych przepisów, jaka miała miejsce w dniach 7-8 lipca podczas Konwentu starostów województw dolnośląskiego i opolskiego. W ocenie PTG tego typu szczegółowe informowanie o podejmowanych przez GUGiK inicjatywach legislacyjnych jedynie wybranych grup społecznych jest praktyką niewłaściwą, gdyż powoduje swego rodzaju nieuprawnioną „reglamentację” informacji publicznej. Nieuzasadnione jest także zaprzestanie publikowania dokumentów dotyczących kontroli wewnętrznych i zewnętrznych z ostatnich lat (na stronach BIP dostępne są jedynie informacje z kontroli dokonanych w latach 2006-08).

Na list PTG odpowiedział Jacek Jarząbek. Wiceprezes GUGiK napisał, że Urząd nie prowadzi obecnie prac nad projektem nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Przytoczona przez PTG prezentacja Witolda Radzio, radcy prezesa GUGiK, zawierała jedynie propozycje założeń do nowelizacji ustawy (slajdy z tego referatu dołączono do listu). Jacek Jarząbek nie podziela ponadto poglądów odnośnie „reglamentowania” informacji o projektach geodezyjnych aktów prawnych, gdyż wszystkie one publikowane są w biuletynie informacji publicznej GUGiK. Z kolei dane o kontrolach są sukcesywnie aktualizowane, a proces weryfikacji zawartości BIP w tym zakresie zostanie zakończony do końca sierpnia br.

List PTG
Odpowiedź GUGiK

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS