wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-09| Geodezja, Prawo, Instytucje

Geodezja w planie prac MSWiA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wczoraj (8 sierpnia) opublikowało plan prac legislacyjnych na II półrocze 2011 r. Okazuje się, że jeśli chodzi o geodezję i kartografię, w stosunku do poprzedniego półrocza nic się nie zmieniło. Konsekwentnie umieszczonych w nim zostało osiem projektów rozporządzeń przygotowanych w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii, a także jeden projekt nowelizacji rozporządzenia.


Geodezja w planie prac MSWiA

Rozwiązania prawne, nad którymi zaplanowano prace w tym półroczu, stanowią akty wykonawcze do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne (znowelizowanej obowiązującą od czerwca ub.r. ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej). Przy czym – jak dotąd – do konsultacji społecznych lub uzgodnień międzyresortowych opublikowano 6 projektów rozporządzeń:
w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (w kwietniu br.; w czerwcu br. wersja po uwzględnieniu uwag RCL),
w sprawie państwowego rejestru nazw geograficznych (w sierpniu br.);
w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz bazy danych ogólnogeograficznych (w czerwcu br.);
w sprawie baz danych zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu (w czerwcu br);
w sprawie standardów technicznych wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (w czerwcu br.);
w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (w marcu br.; w sierpniu br. wersja po konsultacjach społecznych).

Brakuje wśród nich rozporządzeń w sprawie: • bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 - 1:5000, a także tworzenia mapy zasadniczej; • rodzajów materiałów geodezyjnych i kartograficznych podlegających ochronie zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych, a także umieszczanej w planie prac legislacyjnych resortu od I półrocza 2008 r. nowelizacji rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

MSWiA opublikowało też w ostatnim czasie 3 projekty rozporządzeń Rady Ministrów związanych z geodezją w sprawie: • państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (w czerwcu), • rodzajów kartograficznych opracowań tematycznych i specjalnych (w czerwcu) czy • zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (w lipcu).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS