wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-16| Teledetekcja, Przetargi

MSZ znów zamawia zdjęcia satelitarne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych po raz drugi ogłosiło przetarg na dostawę zdjęć satelitarnych związanych z wydarzeniami kryzysowymi lub mającymi wpływ na bezpieczeństwo obywateli polskich za granicą.


MSZ znów zamawia zdjęcia satelitarne <br />
fot. DigitalGlobe
fot. DigitalGlobe
W sytuacji wystąpienia takiego wydarzenia wykonawca dostarczy przynajmniej: zobrazowanie archiwalne danego obszaru (sprzed wydarzenia), zobrazowanie aktualne w trakcie wydarzenia (lub tuż po nim, gdy wydarzenie miało charakter krótkotrwały), zobrazowania kolejne w trakcie trwania wydarzenia, stosownie do potrzeb ministerstwa (gdy wydarzenie ma charakter długotrwały) oraz zobrazowanie pozyskane w około 30 dni po wydarzeniu.

Zdjęcia mają być pozyskane w kanałach R, G, B, NIR w rozdzielczości 4 m oraz 1 m w przypadku zobrazowań panchromatycznych. Dane mają być dostarczone w czasie nie dłuższym niż 24 godziny.

Oferty należy składać do 25 sierpnia. Wadium nie jest wymagane. Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena.

Jak informuje MSZ, poprzedni przetarg na zdjęcia satelitarne (ogłoszony pod koniec czerwca br.) został unieważniony, ponieważ jedyna złożona oferta przekraczała budżet ministerstwa przeznaczony na ten cel.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS