wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-22| Teledetekcja, Przetargi

MSZ zamawia kryzysowe zdjęcia satelitarne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło przetarg nieograniczony na dostawę wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych w sytuacjach kryzysowych.


MSZ zamawia kryzysowe zdjęcia satelitarne <br />
for. DigitalGlobe
for. DigitalGlobe
Zwycięzca przetargu będzie dostarczał zobrazowania satelitarne pochodzące z całego świata, pozyskane: w związku z wydarzeniem nadzwyczajnym (kryzysowym) uznanym za takie zgodnie z Międzynarodową Kartą Przestrzeni Kosmicznej i Kataklizmów (International Charter Space and Major Disasters) lub w związku z wydarzeniami mającymi wpływ na sytuację międzynarodową i/lub bezpieczeństwo obywateli polskich za granicą (np. długotrwałe lub gwałtowne zamieszki).

W sytuacji wystąpienia takiego wydarzenia wykonawca dostarczy przynajmniej: zobrazowanie archiwalne danego obszaru (sprzed wydarzenia), zobrazowanie aktualne w trakcie wydarzenia (lub tuż po nim, gdy wydarzenie miało charakter krótkotrwały), zobrazowania kolejne w trakcie trwania wydarzenia, stosownie do potrzeb zgłaszanych przez zamawiającego (gdy wydarzenie ma charakter długotrwały) oraz zobrazowanie pozyskane w około 30 dni po wydarzeniu.

Wymagane parametry zdjęć:
• Rozdzielczość przestrzenna w nadirze danych panchromatycznych mniejsza od 1m, rozdzielczość przestrzenna danych wielospektralnych mniejsza od 4 m. Dane wielospektralne muszą zawierać kanały RGB oraz NIR;
• Kąt odchylenia od nadiru – maks. 50°;
• Zachmurzenie – maks. 15%;
• Skala – nie gorsza niż 1:50 000.

Oferty należy składać do 29 czerwca. Wadium nie jest wymagane. Kryteria wyboru ofert: cena (80%), cena jednostkowa za 1 km kw. zobrazowania archiwalnego (10%), cena jednostkowa za 1 km kw. zobrazowania bieżącego (10%).

Źródło: MSZ, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS