wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-05| GIS, Teledetekcja, Software

Indie w anty-Google’owej koalicji


Rząd indyjski zwrócił się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz środowiska naukowego, aby podjęte zostały kroki mające na celu ograniczenie dostępu do zdjęć satelitarnych w serwisie Google Earth. Według rządu do wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych miejsc szczególnych – np. obiektów wojskowych – dostęp powinny mieć jedynie określone instytucje, a nie każdy internauta.

Władze Indii stwierdziły, że zanim obrazy satelitarne jakiegoś państwa zostaną opublikowane, powinno ono wyrazić na to zgodę. Od zeszłego roku przedstawiciele Indii starają się zabronić dostępu do danych obejmujących miejsca strategiczne. W lipcu prezes Indyjskiej Agencji Kosmicznej (ISRO) G. Madhavan Nair wyraził obawy płynące z powszechnego dostępu do tych informacji. Zaznaczył także, że agencje wywiadu powinny monitorować, kto do nich sięga. Przyznał, że z firmą Google prowadzone są rozmowy dotyczące bezpieczeństwa. Władze Indii proponują m.in. zasłonięcie niektórych fragmentów zdjęć. Warto zaznaczyć jednocześnie, że państwo to korzysta ze zdjęć udostępnianych przez Google. W kwietniu armia indyjska otrzymała obrazy, które używane były później w operacjach prowadzonych przeciwko buntownikom w północno-wschodnich rejonach kraju. Chociaż ich kryjówki nie są dobrze widoczne na zdjęciach, to zdjęcia od Google są wygodniejsze w użyciu niż zwykłe mapy.
Lista państw zaniepokojonych publikowaniem wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych w serwisie Google wzrasta. Znalazły się już na niej m.in. Australia, Tajlandia i Sri Lanka.

Źródło: GIS development


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS