Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-28| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software

Live Local, czyli Microsoft w pogoni za Google


Firma Microsoft Corp. uruchomiła 23 maja nową wersję serwisu Windows Live Local. Do interaktywnej mapy dodano obecnie informacje na temat utrudnień w ruchu drogowym na terenie USA. W najbliższych miesiącach Microsoft planuje rozszerzenie tego serwisu wypuszczając wersje testowe dla Wielkiej Brytanii i Kanady.

Serwis Live Local uruchomiono w końcu ubiegłego roku. Dostarcza on dane na temat tzw. POI (point of interest), generuje interaktywną mapę z siecią drogową na wszystkich kontynentach oraz widoki z lotu ptaka największych miast amerykańskich. Informacje na temat ruchu drogowego (oraz wypadków) pojawiające się na ekranie w czasie rzeczywistym, pozwolą lepiej zaplanować podróż użytkownikom serwisu.
Live Local jest zasilane silnikiem Virtual Earth, umożliwiającym szybkie generowanie map, zdjęć lotniczych, jak i nawigowanie według narzuconego przez użytkownika kierunku. Mapy opracowane zostały przez firmy Geographic Data Technology i Navigational Technology (NAVTECH), tzw. POI dostarczyły, poza wyżej wymienionymi, Axiom i Woodalls Publication.
Firma Microsoft poinformowała również, że umożliwia bezpłatne załadowanie Live Local do oprogramowania Office Outlook, co pozwoli na bezpośrednie wyszukiwanie map i wydruk spod Outlooka.
Wypuszczenie Live Local jest odpowiedzią firmy z Redmont na sukces Google. W grę wchodzi jednak nie publikacja map i wysokorozdzielczych zdjęć, ale rynek reklam wartości 15 mld dolarów.

geodezja

Źródło: Microsoft, Financial Express


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS