wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-14| Mapy, Instytucje, Imprezy

Polski raport na paryskiej konferencji

W czasie odbywającej się w Paryżu (3-8 lipca) 25. Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej przedstawiony został raport „Cartographic activities in Poland 2007-2010”.


Polski raport na paryskiej konferencji <br />
fot. fragm. mapy hydrograficznej w skali 1:50 tys.
fot. fragm. mapy hydrograficznej w skali 1:50 tys.

Tego typu dokumenty składa każde państwo podczas odbywających się raz na cztery lata międzynarodowych konferencji kartograficznych. Raport zawiera informacje na temat współpracy pomiędzy polskimi kartografami a Międzynarodową Asocjacją Kartograficzną, strukturze polskiej służby geodezyjnej i kartograficznej i działalności polskich organizacji, takich jak Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Oddział Kartograficzny PTG, Sekcja Kartograficzna Komitetu Geodezji PAN, Zespół Historii Kartografii PAN, PTIP i Komisja Geoinformatyki PAU.

Można w nim przeczytać (po angielsku) o wydawanych w Polsce publikacjach kartograficznych, takich jak: mapy topograficzne, tematycznych, ogólne, szkolne, dla osób z problemami ze wzrokiem, elektronicznych oraz o atlasach i literaturze kartograficznej. Ponadto z raportu dowiemy się, gdzie w Polsce można zdobyć wykształcenie w dziedzinie kartografii i jakie instytucje posiadają zbiory map.

Raport zawiera wybraną bibliografię publikacji kartograficznych z lat 2007-10. Zaletą dokumentu są liczne ilustracje.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zmień nazwę pliku po ściągnięciu zmień nazwę pliku na: raport_karto grafia_m.pdf
odpowiedz zgłoś
skasuj z linka ostatni znak czyli http://geoforum.pl/upload/files/pliki/raport_karto grafia_m.pdf
odpowiedz zgłoś
skasuj z linka ostatni znak czyli http://geoforum.pl/upload/files/pliki/raport_karto grafia_m.pdf
odpowiedz zgłoś
a bym pocztytał... link Raport odmawia wspólpracy. Z ciekawością czekam na poczytanie o osiągnięciach polskiej kartografii. Z góry dziekuję za uruchomienie. Może jeszcze można by dołaczyć tytuły polskich map na paryskiej wystawie ICC?
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS