wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-09| GIS, Mapy

Mapa inwestycji drogowych na Emapi.pl

Spółka Emapa wyposażyła swój portal mapowy Emapi.pl w warstwę „inwestycje drogowe”.


Mapa inwestycji drogowych na Emapi.pl
Zawiera ona szczegółowe informacje o sieci dróg, jaka docelowo będzie istnieć w Polsce, prezentując dane o etapach budowy poszczególnych odcinków. Została ona stworzona celem precyzyjnej wizualizacji postępu prac inwestycyjnych w obrębie: autostrad, dróg ekspresowych i pozostałych dróg krajowych na terenie całego kraju.

Wszystkie inwestycje drogowe zostały posegregowane przy uwzględnieniu dwóch parametrów: kategorii drogi oraz etapu realizacji budowy. Poszczególne kategorie odróżniono kolorami: autostrady – kolor czerwony, drogi ekspresowe – kolor niebieski, drogi pozostałe – kolor zielony. Etapy realizacji wyróżniono natomiast stylem linii. Inwestycje drogowe uwzględniają podział na 5 etapów:
1. Drogi planowane – proces przygotowawczy obejmujący m.in. przygotowanie dokumentacji technicznej oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień.
2. Decyzja środowiskowa – wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach będącej zgodą na realizację przedsięwzięcia.
3. Przetarg – faza obejmująca ogłoszenie kolejnych etapów przetargu, wysyłanie zaproszeń do składania ofert cenowych, oczekiwanie na złożenie ofert , rozstrzygnięcie przetargu.
4. W budowie/projekt + budowa – etapy obejmujące kolejne (zbliżone do siebie) postępy w pracach projektowych i budowlanych.
5. Drogi istniejące – kategoria obrazująca wszystkie drogi i odcinki dróg oddane już do ruchu.

Dzięki takiej wizualizacji szybki rzut oka na mapę pozwoli zorientować się w planach i postępach prac nad rozbudową infrastruktury drogowej w Polsce. Jeśli zaś niezbędne są dodatkowe informacje, wystarczy kliknąć na wybrany odcinek, a wyświetli się okno zawierające szczegółowe dane, takie jak: kategoria i numer drogi (np. droga ekspresowa S14), nazwa (np. obwodnica Pabianic), etap budowy (np. w budowie/projekt+budowa), planowana data ukończenia prac (np. 2011-11).

By aktywować warstwę inwestycje drogowe, wystarczy wybrać opcję „więcej” (prawy górny róg mapy) i zaznaczyć opcję „Inwestycje drogowe”. Warstwa automatycznie pojawi się na mapie wraz z legendą, która w razie problemów służy jako wsparcie i objaśni wizualizację poszczególnych inwestycji.

Źródło: Emapa


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS