wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-06| Software

Emapa wkrótce udostępni e-myto

Łódzka Spółka Emapa, dostawca rozwiązań geoinformatycznych do zarządzania flotą transportową, na drugą połowę czerwca zaplanowała premierę najnowszych wersji swoich produktów wzbogaconych o moduł e-myto uwzględniający nowo wprowadzane opłaty drogowe.


Emapa wkrótce udostępni e-myto

Wśród podstawowych możliwości dostępnych dzięki tej nowo dodanej funkcji znajdzie się m.in. obliczanie kosztów trasy z uwzględnieniem aktualnych opłat drogowych, prezentacja trasy na mapie z zaznaczeniem odcinków, na których pobierane są opłaty, wytyczanie trasy alternatywnej – omijającej drogi, na których pobierane jest e-myto, konfiguracja parametrów pojazdu (np. gabarytów, emisji spalin) czy generowanie szczegółowego raportu trasy uwzględniającego wysokość opłat drogowych i kosztów eksploatacji pojazdu. Co istotne, każde rozwiązanie wzbogacone o e-myto wyposażone zostanie również w najnowsze dane mapowe (czerwiec 2011), uwzględniające wszystkie nowo oddane odcinki dróg w Polsce. Ponadto, produkty te oferować będą tradycyjnie szeroki wachlarz innych funkcji i możliwości, niezbędnych w zarządzaniu flotą transportową.

Wśród rozwiązań skierowanych do flot transportowych, firma udostępnia system Traffic, informujący o aktualnych utrudnieniach w ruchu oraz rozbudowany moduł optymalizacji i harmonogramowania tras (obsługujący m.in. okna czasowe). Pod koniec maja br. premierę miała nowa wersja programu do nawigacji GPS AutoPilot, wyposażonego m.in. w opcję TRUCK, czyli optymalizację trasy dla pojazdów ciężarowych na podstawie bazy ograniczeń tonażowych i wysokościowych (unikanie zbyt niskich wiaduktów i zwężonych odcinków dróg). Wkrótce na rynku ukaże się też całkowicie nowatorskie rozwiązanie łączące w sobie funkcje nawigacji i monitoringu pojazdów – AutoPilot Monitoring.

Źródło: Emapa Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS