Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-20| Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Grzegorz Spychalski pełni obowiązki prezesa ARiMR


W imieniu prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego 19 września 2006 r. wicepremier Andrzej Lepper powierzył obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Grzegorzowi Spychalskiemu. Jednocześnie zwolnił z pełnienia obowiązków prezesa ARiMR Mirosława Drygasa, który zajmie teraz stanowisko zastępcy prezesa Agencji i będzie kierował Pionem Programu SAPARD i Funduszy Strukturalnych. Akty powołania i odwołania zostały podpisane przez premiera 12 września 2006 r.

Grzegorz Spychalski (ur. 1960 r.) jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie. Uzyskał w tej uczelni tytuł doktora nauk rolniczych, a w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomiki rolnictwa. Odbył staże naukowe w Anglii (1989), Irlandii Północnej (1993) i Szwecji (1994).
Od 1993 r. związany jest zawodowo z AR w Szczecinie, gdzie do 2000 r. był adiunktem w Katedrze Polityki Gospodarczej i Rynku, a następnie kierownikiem Katedry Ekonomii. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia Wydziału Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej, a w latach 2002-05 był dziekanem tego wydziału. Jest profesorem nadzwyczajnym trzech uczelni: AR w Szczecinie (od 2001 r.), Politechniki Koszalińskiej (od 2004 r.) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego (od 2006 r.). Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu ekonomiki rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.
W 1997 r. był wykładowcą i ekspertem studium podyplomowego „Inwestycje na obszarach wiejskich” programu PHARE, a w 2003 r. – ekspertem, moderatorem programu PHARE nt. wdrażania programu SAPARD w Polsce. W 2005 r. prowadził debatę publiczną na temat przyszłości Unii Europejskiej pod patronatem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, władz wojewódzkich i samorządowych województwa zachodniopomorskiego.
Od 12 lipca 2006 r. pełnił obowiązki zastępcy prezesa ARiMR.

Iwona Musiał, rzecznik prasowy ARiMR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS