wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995-2022. Aktualizacja obejmująca wydania z roku 2023 zostanie przeprowadzona we wrześniu 2023 r. Pilki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2020, Nr 9 (304) |


• Uczymy się prawa. Raz jeszcze o rozporządzeniu ws. standardów (informacje dodatkowe) oraz nowelizacji Pgik (najciekawsze pytania i odpowiedzi GUGiK) i jej wpływie na działanie ODGiK (wyniki ankiety) • Z Bartłomiejem Galasem z firmy NatureManufacture rozmawiamy o wykorzystaniu fotogrametrii do tworzenia cyfrowych scenografii • ...

powrót

Jerzy Królikowski

Zabłyśnij w sieci

Jak samodzielnie przygotować stronę internetową firmy geodezyjnej?

Wiele firm geodezyjnych nadal nie posiada własnej strony inter­netowej albo posiada taką, której wygląd i treść trącą myszką. A przecież opracowanie atrakcyjnej witryny nie jest ani drogie, ani czaso­chłonne, ani trudne.

Przeglądając strony internetowe polskich przedsiębiorstw geodezyjnych – zarówno tych małych, jak i dużych – trudno nie odnieść wrażenia, że wielu geodetów wciąż ignoruje potrzebę posiadania własnej wizytówki w sieci. A przecież to nie tylko sposób na uwiedzenie klienta atrakcyjną ofertą (czy to cenową, czy jakościową), ale także na przyciągnięcie wartoś­ciowych pracowników oraz na budowanie pozytywnego wizerunku w branży. Z pewnością dla wielu wymówką jest brak czasu na przygotowanie strony lub pieniędzy na zlecenie jej profesjonalnego wykonania. Jak udowodnimy w niniejszym artykule, by w atrakcyjny sposób pokazać się w internecie, wcale nie potrzeba ani wielkich pieniędzy, ani dwutygodniowego urlopu, ani umiejętności programowania.

• Po pierwsze, treść

Jeśli chodzi o czas, to zapewne najwięcej poświęcimy go na przygotowanie projektu strony oraz treści. Zróbmy to na samym początku, bo wtedy trafniej dobierzemy odpowiedni motyw graficzny witryny. Przede wszystkim zastanówmy się, o czym chcemy pisać. Oczywiście, punktem obowiązkowym są podstawowe dane firmy:
adres, e-mail, kierownictwo, NIP, REGON itp. Oprócz tego przyda się przedstawienie historii firmy, aktualnej oferty, cennika, wykorzystywanego sprzętu, zrealizowanych projektów, referencji czy ofert pracy. Warto także pomyśleć o czymś oryginalnym lub zaskakującym – mogą to być np. fachowe porady, prezentacje sylwetek pracowników czy relacje z pomiarów bądź wydarzeń „po fajrancie”...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS