wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Listopad 2019, Nr 11 (294) |


• Kariera na antypodach. Rozmawiamy z Anną Paterak, geodetką uprawnioną pracującą w Australii • Cyfrowa recepta. Spotkanie Służby Geodezyjnej i Kartograficznej • Modernizacja plus. Quasi-geoida teoretycznie i praktycznie • Skaning nasz powszedni. I Krajowe Forum Uzytkowników LiDAR • Geodeto, zarządzaj nieruchomościami! ...

powrót

Damian Czekaj

Czekając na pieniądze

Miliony złotych winien jest Związek Powiatów Województwa Podlaskiego (ZPWP) firmom geodezyjnym z całej Polski. Sprawa dotyczy prac realizowanych w ramach unijnego projektu.

Do redakcji GEODETY dotarło pis­mo grupy przedsiębiorców, którzy wygrali przetargi ogłoszone w ramach przedsięwzięcia „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków” realizowanego w woj. podlaskim. „Do dnia dzisiejszego żaden z wykonawców, pomimo odebrania prac i wystawienia faktur, nie otrzymał wynagrodzenia” – pisali. List ten skierowali do przewodniczącego Zarządu ZPWP, marszałka województwa podlaskiego, wojewody podlaskiego i starostów wszystkich podlaskich powiatów.

Dalej w piśmie można przeczytać: „Aby zachować płynność finansową, musimy odkładać realizację umów i zajmować się innymi pracami. To może spowodować opóźnienie realizacji projektu (i tak już opóźnionego przez niezrozumiałe dla nas odkładanie przetargów i podpisania umów) i może być podstawą do naliczenia wykonawcom karnych odsetek. Za opóźnienia winny będzie oczywiście wyłącznie wykonawca, gdyż podpisując umowę, zobowiązał się przecież do jej terminowej realizacji, a przystępując do przetargu, oświadczył, że jest w sytuacji ekonomicznej pozwalającej na realizację zamówienia. Aby zachować płynność finansową, wykonawca musi mieć terminowe wpływy od zleceniodawców za wykonane prace. (…) Jeżeli nie opłacimy podatków i składek ZUS, nie możemy przystępować do innych przetargów, gdyż mamy zaległoś­ci finansowe wobec Skarbu Państwa, a zaległości te są w tym przypadku spowodowane złym funkcjonowaniem instytucji reprezentujących państwo i samorząd”.

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego powstał 30 kwietnia 2015 roku. Jego głównym zadaniem są prace dotyczące budowy e-usług powiązane z cyfryzacją i modernizacją baz danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Przewodniczącym Związku został starosta siemiatycki Jan Zalewski.

Całkowita wartość projektu ZPWP to blisko 70 mln zł. Większość tej kwoty – 58 mln zł – stanowi dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Umowa na dofinansowanie została podpisana w grudniu 2017 r., a pierwszych 14 przetargów na wykonanie prac geodezyjnych ogłoszono w lipcu i sierpniu 2018 r. Każde z zamówień dotyczyło...

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS