Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Marzec 2014, Nr 3 (226) |


• Nasze bezrobocie 2013 – na koniec ubiegłego roku odnotowano rekordową liczbę bezrobotnych w branży • Deregulacja czy komplikacja? – rozporządzenie ws. uprawnień zawodowych • W stronę wykonawcy – rozmawiamy z geodetą powiatu wejherowskiego Januszem Wentą • Słowo się rzekło, kobyłka u płota, czyli jak wdrażano ...

powrót

Rozmawiała Anna Wardziak

W stronę wykonawcy

O Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wejherowie, który w ubiegłorocznym w plebiscycie GEODETY i Ricoh Polska na najlepszy PODGiK zajął drugą lokatę, rozmawiamy z geodetą powiatowym Januszem Wentą

Janusz Wenta (fot. PODGiK w Wejherowie)
Janusz Wenta (fot. PODGiK w Wejherowie)
ANNA WARDZIAK: Dlaczego pana zdaniem wejherowski ośrodek został tak wysoko oceniony w naszym plebis­cycie?

JANUSZ WENTA: Myślę, że zdecydowało o tym kilka rozwiązań organizacyjnych usprawniających pracę Wydziału Geodezji. Skutkuje to krótkim czasem obsługi interesantów oraz minimalizacją liczby wizyt w urzędzie. Ośrodek zorientowany jest na jakość obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych. Zdecydowaliśmy się przede wszystkim na rozdzielenie obsługi wykonawców prac geodezyjnych od pozostałych podmiotów. Ponadto zgłaszanie prac i wydawanie materiałów odbywa się przez internet. Przyjmowanie zgłoszeń prac geodezyjnych jest automatyczne, bez jakichkolwiek czynności ośrodka (rejestracja zgłoszenia wraz z zakresem obszarowym), podobnie jak udostępnianie materiałów zasobu.

Kiedy uruchomiliście możliwość zgłaszania robót przez internet?

Pierwsze zgłoszenie drogą internetową wpłynęło 12 marca 2008 roku. W kolejnych latach ich liczba sukcesywnie wzrasta. Rośnie też ich udział w stosunku do wszystkich zgłoszonych prac (w roku 2013 ok. 65%). Do pełni szczęścia jednak jeszcze trochę brakuje.
Po zgłoszeniu pracy geodeta automatycznie otrzymuje z ośrodka: kopię mapy zasadniczej i ewidencyjnej, dane dotyczące osnów, dane ewidencyjne (dla tzw. prac prawnych) oraz te operaty, które zostały zinformatyzowane w zakresie właściwym dla danego zgłoszenia. Zapewniamy też kompleksową obsługę informacyjną wykonawcy prac geodezyjnych.

Co to znaczy?

Podstawowym narzędziem komunikacji z wykonawcami jest poczta elektroniczna. Ośrodek z własnej inicjatywy, w tzw. sposób proaktywny, przesyła im wszelkie istotne informacje. Wykonawcy prac geodezyjnych nie muszą więc dzwonić ani dopytywać się o stan sprawy, gdyż niezwłocznie po zmianie tego stanu dotrze do nich odpowiednia informacja...

Pełna treść wywiadu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS